| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să îmi vopsesc vârfurile cu violet de gențiana si as avea câteva întrebări:
1)Ce culoare iese pe parul blond?
2)La câte spalari se duce?
3) Ce mai pot folosi ca să îmi colorez parul?

Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta pe google la imagini " violet de gentiana review ", o sa-ti iasa mov intens. Poti sa-l amesteci cu tinctura de castelani si o sa-ti iasa mai violet : https://s20.postimg.org/cigrr87pp/CAM03700.jpg

Se duce dupa vreo 10 spalari sau chiar mai mult, depinde si de intensitatea culorii, daca folosesti sampoane pentru matreata o sa se duca mult mai repede.

Poti sa mai folosesti :

carmin - bordo

albastru de metil - indigo - albastru - verde - turcoaz - albastru pastel ( depinde cat il diluezi cu apa )

tinctura de castelani - de la fucsia la roz pastelat

3 răspunsuri:
| Puicki a răspuns:

1. Violet.
2. Mie mi s-a dus dupa 6-7 spalari.
3. Albastru de metil

| Capsunicaaaa a răspuns:

3) - roz castelani, nuanţator

| Kristykris a răspuns:

Si nu se ia pe haine sau pe perna?