| AnotherWorld a întrebat:

TPU! Am o mare problema cu cosurile si punctele negre pe nas si barbie.Am auzit ca produsul Effeclar Duo face minuni, in fine, unii spun ca este bun altii ca nu...nu stiu ce sa cred.As vrea parerilor celor care l-au folosit si cum actioneaza.As vrea sa stiu de unde l-ati cumparat si cat costa.Mentionez ca am 12 ani! Raspunsuri urgente si funda bineinteles.Sunt foarte pornita sa il iau, ajutati-ma si cer seriozitate pentru. ca pentru. mine conteaza foarte mult!

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Peeling-ul homemade face cu adevărat minuni.
Adaugă zaț de cafea peste puțin mălai și amestecă până se formează o soluție abrazivă.
Aplică pe zonele afectate de puncte negre, o dată/săptămână.
Baftă!

| xAllexutsa a răspuns:

Eu folosesc un sapun Drula, se gaseste in farmacii. si este bun si pentru cosuri si pentru puncte negre, iti v-a da indicatii doamna/ domnisoara de la farmacie despre el (folosirea) eu asa scap de cosuri si puncte negre :* Si acel produs care l-ai mentionat nu este foarte bun... o colega de`amea a avut, si mi-a spus. ca nu este foarte stralucitor:*.

| nicoletaxD a răspuns:

Nu am auzit de acel produs pe care l-ai mentionat, pentru cosuri eu folosesc produse Bioderma, sunt destul de costisitoare insa isi fac efectul cat ai zice peste pentru cosuri, insa pentru puncte negre folosesc produse Clean&Clear. Bafta!