| nini_3141 a întrebat:

Cum pot sa scap de punctele negre si cosurile?:s va rog ajutati`ma!:*

Răspuns Câştigător
| Lexii a răspuns:

In fiecare seara sa te speli pe fata cu ceai de musetel, este foarte bun daca vrei sa ai un ten frumos.
Cu zeama de lamaie te poti da la cosuri, deoarece le usuca. Eu folosesc si Zineryt, mi. a fost recomandat de un dermatolog si este foarte bun.
Pentu puncte negre te poti freca pe fata cu malai sau tarate pana acestea ies. Sau foarte bune si produsele de Clean&Clear pentru puncte negre, si cele de la oriflame.
Succes! fundabatting eyelashes?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Punctele negre prin compresare până ies la suprafață iar coșurile se curăță cu un tonic antiseptic și tinctură de propolis!
Pa, pa.

| byencutza95 a răspuns:

Incearca gel de curatare pentru punctele negre de la clean&clear happy

| AndreeaDenisa0778 a răspuns:

Buna! o sa ti se para cam ciudata metoda mea dxe a scapa de cosuri. dar sa stii ca chiar fuctioneaza! Eu imi ud putin fata. apoi aplic pe toata fata sare fina. o las 10-15 min pe fata. apoi ma clatesc.peste 1zi2 cosurile o sa cada deoarece sarea le-a uscat.Incearca si tu! Sper sa-ti fi fost de ajutor :*. Funda?puppy dog eyes

| Anxx a răspuns:

Incearcă sa iti pui seara aspirină ( o pastila pisată ) cu foarte putină apa pe cosuri si daca e necesar poti pune si un plasture. aspirina ajuta la uscarea cosurilor. big grin la mine merge, cat despre puncte negre thinking incearca sa folosesti plasturi care se gasesc la farmacie de obicei sau in magazinele de cosmetice, pe care ii pui dupa ce faci o baie de aburi :*

| alexutza390_3617 a răspuns:

Folosind tonicul de la ivaterm.Il folosesc este foarte bun.si eu am probleme.