| Eucupersoanamea a întrebat:

am vazut pe internet un tutorial cu o tipa care si-a vopsit extensiile cu un amestec de colorant alimentar si sampon( http://www.youtube.com/watch?v=yDGkPO4tfw4 ) ma intrebam daca ar fi vreo problema daca as folosi amestecul direct pe par, si daca ma spal pe cap se va duce culoarea din par?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Colorantul alimentar nu dauneaza deloc parului, dar daca ai parul blond sau blond foarte deschis se va vedea destul de puternic si ii scoti mai greu. Daca esti bruneta sau satena nu cred ca se va vedea mare lucru poate doar niste reflexii...nu stiu sa-ti spun exact, eu am incercat doar cu hartie creponata inmuiata in apa si cu solutie de la farmacie.