| picox a întrebat:

as dori sa stiu ce marca de vopsea pot folosit pentru un roscat care sa se pastreze cam 2 luni jumatate. Am auzit tot felul de pareri cum ca wellatone e buna dar stiu pe cineva care in 2 saptamana a inceput sa piarda din culoare. De londa iar am auzit ca e buna dar nu stiu. Palette si Garnier au nuante foarte dragute dar se duc EXTREM de repede sad. L'oreal nu am incercat. Mai nou am auzit ca Brilliance tine pana la 4 luni [superb dar oare adevarat?]. Voi ce pareri aveti si ce. mi recomandati? Cat va tine pe voi culoarea la wellatone? Roscatul nu e ca alte culori, se duce de 2-3 ori mai repede decat orice alta nuanta de aceea am nevoie de mai multe pareri... Multumesc

4 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Deci in primul rand roscatul este una dintre culorile fugitive, adica este imposibil ca sa poti sa menti rosu ala aprins si frumos pe care il ai dupa prima zi cand te-ai vopsit timp de 2 luni jumatate.rosul se duce dupa fiecare spalare putin cate putin pana isi pierde stralucirea, depinde de ce ton folosesti, rosul cel mai rosu este 6.66 ai putea sa il incerci pe asta iti recomand sa fie de la L`oreal, dar oricum o sa ti se duca pana o sa iti ramana asa un fel de portocaliu, depinde cat de clara ai tu culoarea ta naturala.success

| PetreConstanta a răspuns:

Iarta ma ca iti spun toate sunt proaste dar 2 luni te tine - sper

| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Eu stiu din proprie experienta ca ce ti se potriveste tie nu se potriveste la toata lumea. In primul rand nuanta de roscat dureaza in functie de tipul si culoarea ta de par. Eu am parul destul de inchis asa ca roscatul se prinde foarte greu si se duce la fel de repede. Una peste alta eu te sfatuiesc sa te vopsesti la salon pentru ca stiu ele mai bine ce sa foloseasca si acolo au si vopsele profesionale care sunt mult mai bune decat ce este pe piata.
Dar daca preferi sa te vopsesti acasa incearca ceva care nu iti arde parul ff tare ca sa mai ai ce vopsi si alta data. Mult noroc si sper sa iti iasa nuanta dorita.

| picox explică:

Sunt deja roscata dar vreau sa continui cu o marca ce tine mai mult pe par, pentru ca vara pot sa ma vopsesc des dar imediat ce vremea se raceste nu voi putea...si asta e problema, Brilliance oare tine?