| ionescuandrada2000 a întrebat:

Buna TPU! As vrea ca parul meu sa creasca mai repede(sa creasca mai lung). Stiti vreun truc pentru asta? Vreun sampon sau o reteta homemade?

8 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Mastile cu ulei de ricin sunt foarte bune. Sau pur si simplu te masezi cu ulei de ricin la radacina si stai asa o jumatate de ora inainte sa faci baie pe cap. La mine a dar rezultate.
Uleiul de ricin il gasesti la o farmacie naturista sau magazine naturiste. Mi se pare ca il gasesti si la farmaciile obisnuite.
Bafta!

| DeeaV a răspuns:

Foloseste ulei de richin o data pe saptamana, cel mult de 2 ori. o sa ii accelereze cresterea dar nu face minuni peste noapte.

| lovemeoana a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba de asa ceva...sau daca, cunosti pe cineva care tunde bine ( adica iti creste parul repede dupa ce te tunde) ai putea sa incerci :*

| S3S3an a răspuns:

Eu am incercat si mi-a crescut parul fparte repede
1. Spalate mai de pe par
2. Uleia de ricin il gasesti la farmacie
3. (Daca vrei) sa iti tai virfurile cu un cm, stimuleaza cretera

| CrissNico a răspuns:

Am incercat si eu cu ulei de ricin, dar mai bine il lasi sa creasca de la sinewinking Tunde-l la 2-3 luni ( doar varfurile ) si eu zic ca va fi ok happy

| Andutzu01 a răspuns:

Parul creste natural, degeaba incerci tot felul de prosti. happy

| blackyblack a răspuns:

Incearca sa-i oferi hidratare si vitamine cu ajutorul uleiului de masline; fa mult sport si bea multa apa pentru a te hidrata; astfel, o sa ai un par sanatos si o sa-ti creasca mai repede. Poti incerca si uleiul de ricin.

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

Eu sant turc si noi turci avem un truc

du pa ce fac (baie) puneti tatal sau sotul
sa-ti traga parul incet si sa zica in timp ceti trage parul ce par furmos are sa-i creasca mai mare sa zica de 3 ori asta-i secretul nostru in 2 sau 3 saptamani iti creste parul lung
dar mentionez din nou doar dupa ce faci baie