| andreea32 a întrebat:

TPU.bun...am si eu o problema cu unghiile...
dupa ce cresc putin, se rup...
imi puteti recomanda un tratament(mai bine naturis, pentru intarire si crestere rapida)?
sau am mai auzit de un anume tratament de la farmec... dar nu am gasit in nici un loc
dar daca imi dati un tratament naturist va rog sa imi spuneti parerea vostra si daca rezultatele sunt rapide ca as vrea pana la craciun unghiile mai mari.
multumesc anticipat(fundita)

Răspuns Câştigător
| madu_7184 a răspuns:

Buna! si eu am avut probleme asemanatoare, dar prin surprinderea mea dupa tratamentele de la farmacie am dat comanada de la AVON de tatament pentru crestere rapida sh antirupere sh din fericire nu mai am probleme de genu :p Incearca!

10 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......te_culturi - aici gasesti tot ce ai nevoie pentru a-ti ingriji nu doar unghiile, ci intregul corp. Un gand bun, Elena.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Ulei de ricin, este foarte bun!

| Barajag a răspuns:

Incearca sa nu-ti mai dai un timp cu oja,seara inainte de culcare freaca-ti unghiile cu felii de lamaie,poti continua cu uleiul de ricin (poti face impachetari cu folie de plastic cam 30 de minute,apoi iti speli mainile cu un sapun hidratant si eventual poti aplica o crema de maini),alimentatia sa fie bogata in vitamine si proteine,aceasta cauza pe care o ai poate fi determinata de lipsa de calciu.Bafta!

| darrio2007 a răspuns:

Ai lipsa de calciu.

| sssoriii a răspuns:

Eu mi-am cumparat un tratament de la farmec! La inceput nici nu l-am folosit pentru ca nu aveam incredere in el, fiind ieftin. l-am incercat din intamplare cand am dat peste el in sertar... nu am avut unghiile atat de lungi niciodata! sunt tari si nu se mai rup! incearca...Mentionez ca am mai luat calciu efervescent si vitamine.
Tratamentul de la farmec se numeste Lotiune pentru tratarea unghiilor Farmec si am dat 6 lei.
Mult succes!

| QueenA a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. dar folosesc 2 chestii. e un lac de unghii la Farmec cu vitamina B. Pare albastru, dar e transparent. Si mai e o solutie pentru cresterea unghilor de la Oriflame. in jur de 10-15 lei.

| andra0106 a răspuns:

Zeama de lamaie, uleiul de ricin sunt f bune.eu pe astea le-am incercat.bafta!

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai...Inseamna ca nu ai destul calciu in oase, adica in corp! Si eu am aceiasi problema, imi cresc unghiile si apoi se rup, sau cresc, nu se rup dar sunt foarte moi! Eu incerc sa mananc ceea ce imi da calciu in oase si ma ajutabig grinhappy
Branza cu mamaliga, lapte cu mamaliga, branza simpla, cu putina sarehappybig grin. Este tratament naturist si da calciu in oase. Dar daca nu vrei sa faci asta, poti sa iei vitamine care au calciu(desi nu iti sugerez, deoarece te faci cat o batoza!)...Consulta un doctor, daca vrei.
Pa, pa!

| MrsPink a răspuns:

Sunt 1001 de modalitati
1.se zz ca daca tii unghiile in apa cu sare laughingcam 30 de min se intaresc
2. uleiul de ricin si cel e maslin ajra mult trebuie oar sa te ungi cu vata si gata
3.sa te dai pe unchii cu zeama e lamaie si chier foloseste unghiile vor fi mai tari si mai sanatoase
4.sa folosesti metodele de mai sus si sa le ingrijesti si tu cand sti ca se pot rupe sa le pilezi si nu lasa asta ca de o zi pe alta
5.nu iti roade unghiile laughingasta era evident ca nu ajuta la cresetea ungiilor dar...
6.pentru un aspect ingrisit al ungiilor trebuia sa le cureti zilnic deoarece praful intra ff usor pe sub unghiibig grin

sper ca te-am ajutat:X:*:X:*noroc!~!~!~!