| Adelina906 a întrebat:

Buna TPU care este diferenta dintre crema colorata si fond de ten, deoarece nu stiu care este mai buna dintre crema colorata http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?pro dCode=20529 si fond de ten http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?pro dCode=20386. ofer funda

Răspuns Câştigător
| Mandarina888 a răspuns:

Crema colorata este un produs care inlocuieste fondul de ten, este o combinatie intre o crema de fata si un fond de ten, un fel de hibrid si este recomandat in cazul in care tenul tau arata bine, nu are imperfectiuni majore care trebuie camuflate, si iti doresti doar o protectie impotriva poluarii, a razelor UV, si o uniformizare frumoasa a tenului.Cremele colorante nu incarca tenul, majoritatea au o compozitie lejera, adecvata pentru anotimpul cald. Ele contin particule iluminatoare, care dau o stralucire naturala pielii, si o cantitate de fond de ten mai mica sau mai mare, in functie de produsul pe care-l alegi, care asigura uniformizarea pielii. Iar daca iti doresti un produs multifunctional, alege o crema coloranta cu factor de protectie ridicat. Fondul de ten are grad de acoperire mai mare, uniformizeaza tenul mai bine si este destinat nu numai persoanelor cu imperfectiuni sau probleme cat si celor care vor sa aiba tenul cat mai curat si mai proaspat! Eu ti as recomanda personal, fond de ten de la Roche-Posay toleriane teint este putin mai scump dar are in compozitie apa termala, nu are parabeni si nu numai ca are si factor de protectie dar iti si trateaza imperfectiunile pielii in timp ce acopera impecabil!