| RaMo_Ramona_1992 a întrebat:

ce ritual de ingrijire a parului aveti? Ce tratamente si produse folositi?

3 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Ma spal pe cap(de obicei seara) cu ce sampon gasesc prin baie, nu am unul anume, nici nu ma int, si apoi ma dau cu balsam, daca imi aduc aminte, il pieptan cand e ud(stiu ca nu e bine ca cica se rupe mai repede cand e ud) si il las sa se usuce pana dim, sta in toate partile bineinteles, nu folosesc niciodata feon, il fac cu placa, si ramane drept pana la urmatoarea spalare(4-5 zile) nu se ingrasa repede, si folosesc protectie pentru placa. Cam atat. Nu ma deranjez prea mult cu el, e doar par.

| Syndre a răspuns:

Șampon + balsam, iar cât încă e umed folosesc un ulei de păr. O dată pe săptămână renunț la balsam și ulei și-mi fac o mască naturală sau dacă îmi e lene una de comerț. Îmi plac produsele celor de la Kerastase, Moroccanoil și Macademia Natural Oil(masca lor de păr e super).

| cokko a răspuns:

Buna, pana acum cateva luni sanatatea parului meu nu mi-a fost importanta pana am ajuns sa am parul ars, despicat, care arata ca o matura happy mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva in privinta asta si am renuntat la placa folosita in fiecare zi, am inceput s-o folosesc o data, maxim de 2 ori pe saptamana, am inceput sa imi fac masti cu ulei de ricin cald si ulei de masline...inainte de spalat cu 3-4 ore imi pun masca pe care mi-o prepar singura si stau cateva ore cu ea in cap, apoi ma spal cu sampon pe baza de ulei de argan, folosesc masca de par din aceeasi gama, apoi maa dau cu un sprey anti-cadere de la gerovital!