| Ale11Aly a întrebat:

Cu ce se curata petele de acetona de pe casetofon?(e facut dintr-un fel de metal)
Multumesc!
happy

Răspuns Câştigător
| xFakeSmilex a răspuns:

Acetona nu se mai curăță. Ea "patează" (de fapt înlătura culoarea...așa cum face si cu lacul pentru unghii).

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Se lustruiește, acetona de pe plastic nu se i-a, acetona topește plasticul și vopseaua. Data viitoare ai grijă pe unde umblii cu ea.
Dacă e metal ce spui tu se curăță da miramaș să fie metal e tot plastic cromat.

| h3r a răspuns:

Cam greu se ia.
Am incercat eu pe telecomanda, am sters cu apa calduta si sapun. A functionat. Incearca si tu, doar sa ai grija... poate nu e acelasi "material".

Take care!