| Shinen a întrebat:

TPU.
Cum se foloseste spuma de par? Se poate ondula parul cu ea?

9 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Spuma de păr face să-ţi stea părul "ţeapăn", adică e un fel de gel de păr pentru femei... Nu are nici o treabă cu ondulatul, pentru asta există bigudiuri şi ondulatoare.

| marina28 a răspuns:

Nu iti poti ondula parul cu ea ci doar sa o aplici pe par dupa ce ti'ai facut onduleuri pentru ca acestea sa persiste.

| wertori a răspuns:

Dupa ce te speli, aplica spuma de par pe varfuri si usuca cu difuzorul.O sa iti iasa niste onduleuri dragute.

| InuIo a răspuns:

Spuma se pune in palma [nu foarte multa] dupa care se pune pe par si il lasi sa se usuce[nu dureaza mult]. Poti sa il ondulezi cu ea dar trebuie sa il strangi sau sa ii dai o forma inainte sa se usuce spuma.

| 6111992 a răspuns:

Buna iti lasi capul in jos pentru mai mult volum, iti pui in mana o cantitate de spuma iti umezesti foarte putin varfurile si apoi aplici spuma la radacini si varfuri.Iei varfurile si faci o miscare cu mana ca si cum ai strange parul sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!
Nu, spuma de par este fixativ.( iti fixeaza parul asa cum il asezi, dar de ondulat nu prea ai cum sa-l ondulezi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica vreau sa spun ca de fapt dupa ce iti dai cu ea si ti-o intinzi bine poti sa iti faci bucle, iar spuma se va uscat si buclele vor rezista.
ATENTIE!
Nu iti da cu spuma de par dupa ce ti-ai facut buclele deoarece se vor strica.
PS:Scuze de primul raspuns, credeam ca te referi daca poti sa iti faci bucle aranjand cu mana astfel in cat sa iasa bucle.( adica sa iti pui spuma pe mana si sa faci bucle laughing )

| doarEu001 a răspuns:

Depinde de par. daca ai parul drept nu prea ai sanse sa ti-l ondulezi cu spuma, dar daca il ai un pic ondulat de la mama-natura cum sunt eu(si sta intr-o forma foarte dezordonata) poti sa ti-l aranjezi cu spuma.pot sa spun ca al meu devine de la un pic ondulat la aproape cret.deci depinde de par.incearca si vezi ce efect are asupra ta.pui in palme si apoi strangi parul timp de 2-3 secunde.bafta,

| ChildishDevil a răspuns:

Mda...iti face niste onduleuri dragute`, insa nu bucle in adevaratul sens al cuvantului.Umezeste putin parul inainte cu ceva sprei de descurcat,iar mai apoi, cu capul in jos aplici putina spuma de la varfuri spre radacina, ridicand usor de par in sus.Nu trebuie sa folosesti o cantitate prea mare pentru ca da un aspect neplacut parului! Sper ca ti-am fost de ajutor:*...un week-end placut sa ai.