| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile mi-au aparut pe corp niste bubite, pete rosii, care ma mananca.Sunt pe tot corpul si nu cred ca sunt de la ceva piscaturi. De exemplu luni dimineata mi-am luat o pereche de blugi,adica m-am imbracat, iar dupa-amiaza cand m-am uitat pe picior aveam multe pete rosii pe genunchi care ma mancau. Si tot asa.De la o zi la alta imi apar tot mai multe.
Sa fie oare din cauza caldurii?
Ideea este ca atunci cand e frig, chiar si vara, ploua, nu am nimic.Insa atunci cand e caldura imi apar din nou.
straight face Stiti ceva solutii?

4 răspunsuri:
| georgyanna22 a răspuns:

Poate ai varsat de vant...

| trisha88 a răspuns:

Buna, petele ar putea fi de la nimic altceva decat de la caldura, dar poate ca ai alergie la ceva din compozitia materialului din care sunt facuti blugii dar asta numai daca blugii sunt noi si i-ai imbracat pentru prima dar daca au mai fost pe tine atunci nu e alergie. Dupa parerea mea solutia este sa te imbraci numai cu fuste, rochii sau pantaloni de vara subtiri din bumbac. Pe bubite se poate pune pudra de talc noi cel putin asa facem. Sper ca ti-am fost de ajutor, numai bine happy

| anad a răspuns:

Este o alergie si, daca vezi ca se agraveaza, trebuie sa mergi la medic! Poti sa dai pe bubite, pentru mancarime, cu spirt mentolat de la farmacie. Nu cred ca e bine sa dai cu altceva pana nu stii din ce cauza au aparut.

| Anonimacuprobleme a răspuns:

POate ai bubuat. sau alergie