| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp imi cade părul intr-o disperare. Ma gandesc ca ar putea fi din cauza stresului. Credeti ca daca voi pune niste uleiuri (de ricin, de lamaie, etc.) in șamponul pe care il folosesc ar putea ajuta?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu cred că ar fi bine să îți faci și niște analize.

| Dana1999 a răspuns:

Ai putea avea un deficit de calciu, magneziu, zinc

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca este destul de mult par, ar trebui sa consulti un medic. Nu pune ulei de ricin in sampon ci doar aplica-l pe scalp cu cateva ore inainte de baie pentru ca este gras si uleios deci ar putea sa iti ingrase scalpul foarte rapid plus ca el trebuie lasat sa actioneze ceva timp.

| LikeARollingStone a răspuns:

Samponul te-ar putea ajuta. Uleiul de ricin e pentru cresterea parului, insa nu impiedica, caderea acestuia.
Daca ti s-a intamplat dintr-o data e posibil sa ai deficit de anumite vitamine sau trebuie sa iti schimbi alimentatia. Cel mai bine ar fi sa mergi la medic.

| Adeeee310 a răspuns:

Buna! Ai putea sa combini ulei de cocos și ricin, încălzit puțin apoi pus pe scalp înaintea sa iti faci baie cu câteva ore?

| mariaa100 a răspuns:

Nu le pune in sampon, ai putea sa le aplici mai bine direct pe scalp inainte sa te speli si sa stai asa cat mai mult timp. Dar iti recomand sa folosesti sampoane dermatocosmetice, din farmacie. Gen Vichy, Ducray, Renee Furterer.