| Xixi a întrebat:

deci am gasit pe net regimul asta pentru slabit big grin credeti ca ma va ajuta sa dau cateva kilograme jos? :d mentionez ca maninc cam multe dulciuri... si as vrea sa rs doar cei care stiu. ceilalti sa nu comenteze aiurea. funda

prima zi :

mic dejun : 2 oua fierte

prinz : salata de roshii cu ulei de masline

cina : 1 rosie, 1 castravete

ziua 2 :

mic dejun : 2 oua fierte

prinz: orez, plus 1 rosie

cina: salata de rosii

ziua 3:

mic dejun: 2 oua fierte

prinz: salata de rosii cu ulei de masline

cina: 1 pahar de lapte

ziua 4:

mic dejun : 2 oua fierte

prinz: peste la gratar si 1 rosie

cina: 1 iaurt

ziua 5:

mic dejun: 2 oua fierte

prinz : salata de rosii cu ulei de masline

cina : 1 iaurt

ziua 6 :

mic dejun : 2 oua fierte

prinz : peste la gratar si 1 rosie

cina: salata de rosii cu ulei de masline

ziua 7 :

mic dejun : 2 oua fierte

prinz: salata de rosii cu ulei de masline

cina: 1 morcov plus o roshie

14 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Am eu o diata hiperproteica care te ajuta sa slabesti 9 kg in 2 saptamani. Da rezultate sigur ca eu am tinut-o.O conditie de baza este sa nu manci dulciuri.Cred ca si cea gasita de tine este ok, dar trebuie sa te tii de ea. Multa bafta!

| IoanaTempah a răspuns:

In primul rand pe saptamana se consuma 3 oua si o dieta nu consta numai in legume iti trebuie in alimentatia zilnica si proteine + sport care trebuie obligatoriu inclus. Bea multa apa si lichide.

Sper ca te-am ajutat big hug
Spor la slabit happy

| Babs a răspuns:

Foamephbbbbt

| Céline7 a răspuns:

Cam multe rosii si cam multe oau fierte, nu stiu ce sa cred daca o sa te ajute sau nu inceraka asta http://curadeslabire.biz/......rapefruit/

| Maryoo a răspuns:

E bunsihor.dar trebuie sa faci si un sport sau sport. fara miscare nu se poate face nimic. ti recomnd exercitiile cardio-vasculare: joggingul in aer liber(dimineata pe racoare poti iesi intr-un parc sau ceva si sa alergi)

| Didii15 a răspuns:

Parerea mea.este ca sunt prea multe ouastraight face :-s

| ketanal a răspuns:

In fiecare zi cate 2 oua fierte? Pai ficatul tau o sa faca greva! Ar trebui sa mananci 2 oua pe saptamana, asa este indicat...clar ca nu moare nimeni daca mananca si 3-4, dar abuzurile sunt daunatoare. Si oricum mi se pare putin si pentru restul meselor, fara carne...
Gandeste-te ca organismului trebuie sa-i dai de toate, si proteine si carbohidrati... poti manca seara un piept de pui la gratar cu salata, fara paine, pestele e ok de doua ori pe saptamana, la pranz poti manca si mancarica gatita, o portie mai mica, dar indicat e sa nu-ti lipseasca nimic, asta daca nu vrei sa iei dublul kg pe care le-ai pierdut( binecunoscutul efect eu-eu)

| Mastony a răspuns:

Un regim "pe auzite" nu va merge pentru corpul tau. Fiecare corp e altfel si raspunde la un regim in alt fel. Un nutritionist ti-ar putea zice ce dieta te-ar avantaja, in functie de ce doresti. Pana atunci daca tot iti plac dulciurile incearca sa mananci fructe sunt dulci si e sezonul lor. Incearca pepene rosu pentru o detoxifiere rapida pana ajungi la nutritionist. O sa dai jos cateva kilograme.

| Mary_5266 a răspuns:

Nu prea functioneaza aceste diete, am incercat si eu. Singurul mod simplu prin care am reusit sa slabesc a fost sa nu mananc nimic dupa ora 18 (eventual un fruct sau ceai) inainte de ora asta poti sa mananci ce vrei tu (eu mancam si pizza) si bineinteles 2 litri de apa pe zi, poti sa faci si putina miscare sa dansezi. Dupa doua saptamani deja se vad rezultatele, garantat

| CutenessOverLoaded a răspuns:

Intr-adevar este sarac in calorii, dar nu vei rezista cu dieta asta! Nu este sanatoasa! Daca vrei sa slabesti, fa miscare sui nu mai lenevi toata ziua in calculator!
PS:Mai lasa dulciurile!

| adriana1996_2534 a răspuns:

Ce tare...o sa-l incerc si eu
cred ca e bun
daca vrei putem vb pe mess
id-ul meu e adrii_pis9

| xilovevampirex a răspuns:

Depinde ce metabolizm ai... daca ai fierea lenesaa.pf e cam greu.adica sa fi independent de mancare, dar sa te uiti in oglinda si sa zici bha ce colacii sunt pe mine.

daca esti oki si poti sa stay cu putin cate putin

eu zic intai sa mananci asta

dimineata : un mar sau pepene sau orez cu lapte fARA ZAHAR

PRANZ : PESTE CUM SCRIE LA TINE) cu lamaie sau piept de pui la gratar cu salata de rosii si aardei gras(ulei masline)

cina : cereale deala speciale firnnes si iaurt

succes:X

| Rebel_9075 a răspuns:

Da poti sa slabesti, dar daca esti invatata sa mananci putin mai mult risti sa iti strici stomacul sau sa iti pierzi pofta de mancare cea ce duce la vitamine si te vei ingrasa in cam aproximativ 1 luna la loc...deci eu iti recomand sa reduci putin cate putin din mancare dupa care poti urma regimul acesta dar nu dintr-o data!
Bafta! funda...hee hee

| Ktalin_9735 a răspuns:

Terminati cu toate prostiile astea de regimuri, ce faci tii regim o luna iar dupa asta urmatoarele 2 -3 luni organismul asimileaza de 2 ori mai mult decat inainte aiurea. Daca vrei sa slabesti renunta la dulciuri si la paine, cea mai buna solutie