| smaranda11 a întrebat:

Eu am parul cam scurt.Pentru ca cand am fost la coafor m-a tuns... oribil.
Spuneti-mi va rog cu ce solutie, ulei m-as putea da casa imi creasca mai repede?

5 răspunsuri:
| AlexandraPrincess a răspuns:

~ulei de ricin (este cel mai bun, la farmacie gasesti)
~Ulei de argan
~Oua (albus si galbenus)
~Ulei de lavanda
Solutie:
Pui apa la fiert cam 1 l,, lasi 5 min pui rozmarin si apoi te speli cu aia.winking

| theodorafemme2001 a răspuns:

Ulei de argan si de ricin. Fac minuni!

| Lara123 a răspuns:

De obicei uleiul de ricin ajuta la cresterea parului. Vezi tu cu ce il combini sa faci o masca, sau il poti folosi ca atare.

| Mahima a răspuns:

Hei! O prietena de a mea foloseste tratamentul asta:ai nevoie de un galbenus de ou, o lingura sau o jumatate de lingura de ulei de ricin (in functie de tipul parului - uscat sau gras), o lingura de suc de lamaie.

Amesteca cele trei ingrediente pana se formeaza o pasta, dupa care aplic-o pe par, masand scalpul. Acopera capul cu o casca de dus si lasa tratamentul sa actioneze peste noapte.
Si se mai da si cu ulei de masline pe intreaga suprafata a parului si lasa sa actoneze cca 2 ore si apoi se spala pe cap.Sunt tratamente diferite dar le poti incerca.Ea are parul cret si tot s-a observat diferenta.Bafta!

| marianarosu1994 a răspuns:

Buna, Smaranda. Recomand uleiul de Argan. Ajuta la regenerarea firului de par, inca de la radacina, astfel creste mai repede si mai sanatos. Personal, prefer produsele de la Nashi Argan, sunt cele mai bune ca raport calitate-pret:
http://www.haircare.ro/producator/argan.html