| Gratiela2109 a întrebat:

In cateva zile plec la mare si nu stiu cum sa imi fac unghiile. Ma gandeam la 2 variante: sa mi le tai si sa le fac cu negru/rosu SAU sa mi le las mari si sa le fac manichiura french? Vreau cat mai multe pareri. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

În general, sunt adepta manichiurii french atât la mâini cât şi la picioare.Este frumoasă,finuţă,discretă,elegantă şi chic.
Dar,după cum bine îţi poţi da seama,e şi foarte pretenţioasă.Nu rezistă la apă ci se cojeşte.Da, o să ajungi acolo, la mare, cu o manichiură pe trend dar se va strica după o zi de bălăceală în apă.De ce să ne complicăm viaţa? big grin
De asemenea, şi unghiile mari sunt incomode la mare.Indiferent că sunt la mâini sau la picioare,unghiile mari se agaţă,se înmoaie,se exfoliază,se rup,se " accidentează",etc.
Mai bine optează pentru unghiile scurte,care sunt şi ele chic şi pe trend( mai ales la picioare! )şi în culori vii.
Negrul, deşi iese în evidenţă, e cam naşpa, nu ştiu, părerea mea thinking
Roşu ar fi super potrivit.Pe val, întotdeauna iese în evidenţă, este o culoare pasională şi frumoasă big grin!

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu zic sa ti le tai ca nu cumva se rupa una pe acolo ca nu vei avea timp sa iti retusezi manichiura. Si e mai comod asa. In ceea ce priveste culorile mai bine rosu, sau cum au spus cei de mai jos intr-u culoare neon ca acestea se poarta vara.
Uite cum mi le fac eu vara : http://therhythmofheels.wordpress.com/2012/06/29/notw-flormar/
http://therhythmofheels.wordpress.com/......-gradient/
http://therhythmofheels.wordpress.com/2012/05/01/notw-mint/
http://therhythmofheels.wordpress.com/2012/05/18/notw-simple-orange/

| Casiana a răspuns:

Ia încearcă tu să le faci cu ziar. Ies foarte fain şi pe unghii mici şi pe unghii mari. Mie mi-a ieşit. Uite, aici: http://www.youtube.com/watch?v=H4UkX-r1hKA.

| R0011 a răspuns:

Nu iti sugerez sa iti lasi unghii lungi daca mergi la mare, dar nici sa ti le faci cu negru. E vara! Ai putea sa le lasi mai scurtute si sa folosesti oje de culoare mai aprinsa. Portocaliu, rosu, acel mov liliac, galben, verde, albastru si tot asa.hee hee Distractie placuta!:*

| mixxjim a răspuns:

Medii si fiecare unghie cate o culoare din alea tampite - galben, verde deschis, portocalie, turcoaz, se poarta si la mare merge beton chestia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu orice ti-ai face unghiile - in doua zile iti vor fi praf! Deci mai bine nu le faci cu nimic.
Gandeste-te: apa sarata, nisip, cine mai are grija unghiilor?

| andra1butterfly a răspuns:

In nici un caz negre, mai ales ca e vara, mergi la mare, deci se potrivesc niste culori mai vii! Poti sa iti lasi unghiile de lungime medie (nici scurte nici lungi) si sa le dai cu oja rosie sau si mai bine corai (se poarta foarte mult sezonul asta) sau sa le faci in culori neon happy

| alittlehalper a răspuns:

Pai sincer ii vara vrei sa te distrezi si sincer am fost la mare cu unghi lungi si nici nu m-am cazat bine la hotel ca mi sa si rupt una si a trebuit sa cumpar o unghiera si a fost foarte enervant sa am una mica si restul lungi deci sfatul meu este sa le tai scurt si sa folosesti o culoare gen albastru sau roz intens sau galben sau un verde. ceva de genu asta + daca ti-ai face french nu cred ca ar observa nimeni pe caldura laughing
alegerea ta!tongue sper ca am ajutat.