| Loonathicc a întrebat:

La magazinele Douglas ma poate ajuta personalul de acolo sa imi gasesc nuanta de fond de ten potrivita sau doar la Sephora?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Cam peste tot ar trebui sa te ajute. Eu in orice magazin de make-up am fost (chiar si DM, Kendra) au venit sa ma ajute, deci presupun ca nu se pune problema in Douglas care se vrea a fi profi. Numa angajatele alea sa fie fara chef de viata si sa nu vrea, dar asta nu e vina magazinului

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu nu am avut probleme niciodata cand am intrat in Douglas, de obicei personalul este amabil si iti sare in ajutor(lucrez si in intr-un mall si ii vad mereu), deci nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Bondarel99 a răspuns:

Da, eu am cerut un fond de ten foarte deschis, tenul meu e alb/palid, o tipa de acolo mi-a dat unul cu o nuanța mai închisă decât voiam, prima oară m-am strâmbat apoi l-am încercat și se vedea perfect. Deci am văzut ca știu foarte bine ce sfaturi sa dea.

| anamariarot a răspuns:

Bineinteles ca poti fi ajutata, ba chiar poti intreba de un esantion/mostra, pentru a testa acasa fondul de ten, iar in conditiile in care ti se potriveste, sa te intorci si sa il achizitionezi.
Ca sa nu dai gres cu nuanta, mergi nemachiata si testeaz-o pe linia maxilarului(in niciun caz pe mana), pentru a avea aceeasi nuanta si pe fata si pe gat. De asemenea, sa iesi in lumina naturala, pentru ca luminile alea din magazin distorsioneaza destul de mult si ai sanse mari sa alegi ceva mai inchis decat iti trebuie.

| Lostlyric a răspuns:

Angajatii din Douglas sunt profesionisti. Cu siguranta te ajuta. Eu n-am avut probleme cu ei niciodata. Ba din contra, sunt genul acela de angajati de sar pe tine de cum ai intrat in magazin. big grin

| Krax256 a răspuns:

Depinde cat de profesionisti sunt.