| Diana8012001 a întrebat:

Buna TPU```;;]... Mi'am dat o a doua gaura in ureche... Duminica seara si mi s-a umflat, imi curge puroi, si ma doare. Imi va trece? Daca da, in cat timp?

Răspuns Câştigător
| deutSa a răspuns:

Un coleg are o gaura in ureche de ii intra cca 4-5 pixuri ca cica asa este la "moda" si tot asa a facut infectie...Da` a folosit un spray de curatare fara alcool si i`a trecut.
Da` te poti sterge cu un servetel umed acolo [ contine putin alcool ] si sa pui antibiotic din acela care`l poti desface si inauntru gasesti un praf [ nu stiu cum se numeste ] este jumate alb jumate albastru sau jumate alb jumate rosu...

Evita sa porti cercei in perioada asta sau cel putin la gaura respectiva
Iti va trece in maxim 5 zile, daca nu du-te la doctor ca s`ar putea sa fie ceva mai serios, da` eu nu cred, ca am vazut un caz cu ochii mei tongue

4 răspunsuri:
| JoJo a răspuns:

Te ajuta kanamicina. Este foarte buna, si mie mi-a fost recomandata cand mi-am facut o gaura in ureche. Succes si insanatosire grabnica!

| Mitsuri10 a răspuns:

Da cu betadina. Daca nu trece consulta un specialist.Nu e bine de loc. Sper ca te-am ajutat.Baftawinking

| salomeea27 a răspuns:

Ar trebui sa te dai cu ceva dezinfectant acolo(betadina)si daca nu vezi nici o imbunatatire in 2 zile du-te la medic

| AndreeaL9 a răspuns:

Da.te cu o crema pentru rani si daca in maximum 3 zile nu iti trece, du.te la medicul de familie sau orice alt medic.