| Anonimus02 a întrebat:

Peste ceva timp merg la un eveniment si mi-am luat de la hm o rochie foarte drăguță gri cu o parte neagră(de fapt doua). Cumva pe "margine". Lateralele erau negre. Nu stiu daca ati inteles prea bine dar arata fantastic. Iti dau asa un aer de clepsidra. Ideea e ca am niste burtica si ma intreb cum sa o ascund. Am o lenjerie modelatoare. Tipul acela de chilot ce seamana cu pantalonii scurti cu talie inalta dar mi-e frica ca o sa-mi "topească" fundul pe care de abia il am. ce sa fac? Mai sunt si alte "trucuri"?

Răspuns Câştigător
| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Buna, te inteleg si cred ca te pot ajuta.
Stiu bine despre ce chiloti este vorba si ai dreptate.

Ei bine exista si parte doar pentru abdomen plus ca iti va face talia cu cativa cm mai subtire. https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01KA64QTY/ref=mp_s_a_1_23? __mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1493148521&sr=8-23&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=formw%C3%A4sche#
Insa mai am o idee cu mult mai buna, chilotul acela pe care-l ai, il poti taia exact acolo unde ar fi fundul in doua cercuri ..bagi foarfeca ca si cum ai decupa, foloseste un marcar si ceva rotund sa le faci la fel.
Astefel partea aceea taiata o sa-i dea o forma mai rotunda si bombata.
Asa ar trebui sa arate asa
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01N9ZTU80/ref=mp_s_a_1_20? __mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1493148445&sr=8-20&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=formw%C3%A4sche&dpPl=1&dpID=311jUwTu68L&ref=plSrch#

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, e singura varianta.
Daca ai burta pe care vrei s-o ascunzi trebuia sa-ti iei o rochie de tipul baby doll.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pantofii cum sunt? Ce culoare? Au toc inalt? Tu ce varsta ai?

| Mihaelablabla a răspuns:

Asta este singura ta variantă.

| diapopa a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei o bustiera care are chilotul tanga, asa ca nu iti poate afecta fundul, si iti si modeleaca burticawinking

| Abcd1235 a răspuns:

Ai putea sa îți iei un corset, iar acela îți va ascunde burta și îți va susține și sânii.