| BianKa1234CM a întrebat:

problema ar fi ca am 1, 60 35 de kg si 15 ani. Lumea zice ca sunt fffffoarte slaba pentru varsta mea! Ce sa Fac sa arat si eu bine?

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Esti f slaba pentru inaltimea ta. Ar trebui sa ai in jur de 50kg. Ia vitamine, mananca mult si consistent.

6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Ia vitamine, fa sport, mananca cat mai sanatos si ar trebui sa vizitezi un medic endocrinolog sa nu ai vreo problema cu glanda. Oricum de abia ai intrat in pubertate, incepe sa ti-se schimbe corpul, o sa mai castigi in greutate pana iesi din pubertate.

| PetreConstanta a răspuns:

Arati bine si acum nu mai te lua dupa lume - cui nu-i place sa nu se uite- asteapta si tu putin sa mai cresti - si fetele slabe sunt frumoase

| lacebunny a răspuns:

Esti prea mica momentan...asteapta sa mai cresti. Nu apela de la aceasta varsta la vitamine sau suplimente pentru ca iti poti deforma corpul si poti ajunge chiar la o greutate foarte mare. Bucura-te de corpul tau asa cum este!

| Ayra a răspuns:

Trebuie in primul rand sa vezi daca faptul ca esti atat de slaba nu se datoreaza unei boli sau vreunei carente de vitamine sau unei alimentatii necorespunzatoare.

Apoi te poti apuca de facut un sport - pentru ca in timp iti va mari masa musculara si te vei dezvolta armonios.

| NeverAlone a răspuns:

Pai ingrasa`te.
La inaltimea ta ar fi trebuit sa ai cam 50 de kg.

| skumpik_3393 a răspuns:

Ar trebui sa te mai ingrasi. esti subponderala