| r0jeer2k a întrebat:

vreau sa imi las parul lung(sunt baiat) in cat timp ar creste 10 cm ~?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste 1-1.5cm pe luna, in functie de organismul tau!

Vad ca unii scriu 2-4 cm/luna, ceea ce este practic imposibil.

| anamariarot a răspuns:

Parul creste cam 1, 5 cm pe luna, deci in vreo 6-7 luni

| TimSem a răspuns:

Salut,
Dacă vrei să grăbești creșterea lui, poți folosi următoarele trucuri:
- masează-ți scalpul cu o combinație de ulei: de măsline + de cocos, încălzite (dar nu fierbinți), timp de 5 minute și lasă uleiul să mai stea în păr vreo jumătate de oră. Cam 1-2 ori pe săptămână.
- fă-ți o mască de păr din ou și planta de aloe. E super!

Și... uscă-ți părul în mod natural, nu folosi uscătorul.
Spor!

| sprezero a răspuns:

Cam 12-15 cm in fiecare an.

| InfiresMan a răspuns:

Cam jumate de an sau mai mult

| iAmPsYcHo a răspuns:

Poti afla singur dupa ideea ca parul creste intre 1-2 cm pe luna dar rar exista parul extra care creste intre 2-4 cm pe luna ti ar lua ceva timp. Daca vrei mai repede poti folosi anumite masti sau chiar sampon de cai este foarte eficient dar nu l folosi excesiv.
Sper ca am ajutat