| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a 8 a si nu stiu la ce liceu sa dau apoi, vreau unul fara matematica si nu stiu pe ce profil, eu as vrea pe filologie dar astept si alte pareri. Apoi vine vorba de facultate si iar vreau ceva fara matematica. Si dati-mi si mie exemple de meserii dar bune nu de ex. vanzatoare... Bune si la bani ma refer. Si nu stiu ce sa ma fac, la contabila trebuie matematica Offff. Si nu stiu ce sa mai zic. Va rog frumos sa imi spuneti si mie. P.S.: Pentru raspuns la toate intrebarile puse de mine, dau funda!

Răspuns Câştigător
| CamelushxD a răspuns:

Buna, eu sunt la filologie si e destul de OK. Mai este profilul : stiinte sociale, unde faci matematica putina. Meserii : translator, avocat, profesor, judecator etc. PS: la filologie nu dai BAC-ul din matematica. Si...depinde si de tine, ce iti place sa faci. Funda?big grin

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe ce îți place, să ai succes!
Pa, pa.