| Codrutsa a întrebat:

Vinerea aceasta am carnaval la scoala si trebuia sa ne confectionam costume ecologice. Si nu vreau sa lipsesc de la carnaval pentru ca sunt in ultimul an in generala si vreau sa fiu cu colegii. Cine imi poate da idei de costume? Ofer funda! Si multumesc. love struck

3 răspunsuri:
| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca ceva din ziaree:-?

sau ceva verdee:)):>[o frunza]

http://www.google.ro/......tp?/imgres

fata cu rochia alba
si cea portocalie de langa cea mov.

este un material dar nu stiu cum se numeste.
se pune pe jos sau pe pereti parca[ar fi mai bine sa-ti intrebi parinti:D]
stiu ca se indoaie usor.
si poate iesi ceva dragut+ niste imprimeuri coooll din reviste/ziara:-bd

Depinde si ce materiale ai

| IuliaSiAtat_5732 a răspuns:

Buna.happy
Am avut si eu anul acesta un carnaval eco in scoala si au fost costume superbe. Spre exemplu am vazut un costum care era facut din nylon colorat pe care erau puse niste cd-uri. Mai poti face rochite din saci de gunoi. Crede`ma, ies superb! Si daca vrei sa fii si mai stylish, adauga ceva fundite din acelasi material:*.
Sper ca te-am ajutat:*

| EventimAna a răspuns:

Acum ceva ani am avut si eu carnaval, te sfatuiesc sa te faci o zana rochita o poti acesoriza de ex: baghieta din:batul il infasori in polei o steluta din carton tot in polei.Vezi tu fi creativahappy