| Deutzeuh a întrebat:

vreau sa imi fac parul tapat...asa cum il avea Emma de la next top model in episodul cand au facut poze la gradina botanica...plz ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Bubutita a răspuns:

Pasul 1:Ca sa iti faci parul tapat trebuie sa iti iei parul sivita cu suvita si mai intai il intinzi cu placa.

pasul2:iei cate o suvita si o tapezi la radacina.

pasul3:o tii in sus si imediat dupa ce ai incalcit-o dai cu fixativ doar la radacina, si faci asa cu fiecare suvita

pasul 4:apoi dai cu fixativ tot parul si netezesti un pic

il poti face si creponat tot cu placa.mai bine te dai cu ceva protector altfel iti distrugi parul daca faci asta des.

| secrets a răspuns:

Bun.Deci,ca sa-ti faci parul tapat trebuie sa iei cate o suvita, o tii intinsa in sus si dai cu peria pe ea in sus si in jos de mai multe ori si continui cu cate o suvita pana termini.Acum,daca vrei sa stea mai OK si sa te tina mai mult, trebuie sa te dai cu fixativ pe suvita inainte sa o tapezi si dupa ce ai terminat cu toate sa le dai pe toate simultan.Eu sincer nu-ti recomand sa ti-l tapezi deoarece se strica.Crede-ma,eu am avut par lung mereu deci ma pricep foarte bine in acest domeniu si iti recomand sa-l tii impletit cat de mult timp poti, sa-l speli regulat si sa nu folosesti prodesue pentru par gen fixativ, spuma etc.In speranta ca ti-am fost de ajutor, iti urez o seara placuta!