| oana_9748 a întrebat:

Vreau si eu niste status-uri de dragoste triste... urgent... dau fundoilove struck

Răspuns Câştigător
| ponicaa a răspuns:

I can forgive/ but I can’t forget/ I hope you know/ You’ve lost my respect…

*Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie. (People say: "Love is magic." But isn’t magic just an illusion?)

*Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile. (At least, in the rain you can’t see my tears.)

*My heart is broken. I guess I can’t fix everything.

*We must get hurt to grow,
We must fail to know.
Wash away your tear
And think clear.

*What’s wrong? Nothing is right.

*Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata? (Should I smile ‘cause we are friends or cry ‘cause that ‘s all we’ll ever be?)

*Dreaming doesn’t hurt. It hurts more to wake up.

*In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata. (In every girl’s life there’s a guy she’ll never forget. )

*Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare. (I thought our love was a precious pearl. But for you I was just another girl.)

*I’m still waiting for the boy who’s never going to come back.*Sick of crying, tired of trying. I’m smiling, but inside my heart is dying.

*Totul e perfect, exceptand faptul ca m-am saturat de minciunile tale. (Everythig’s perfect, except the fact that I’m tired of lies.)

*Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti. (I don’t miss you, I miss the person I thought you were. Don’t come back hoping I’ll be there.)

*Though I laugh and say "I’m happy", can’t you see there’s no one who misses you more than me?

*There’s no grater agony than bearing an untold love story inside you.*I hide my tears when I say your name,/but the pain in my heart is stil the same.

*Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima. (Love begins with a smile, grows with a kiss and ends with a tear.

''Sa razi cand inima iti plange,sa lupti cand crezi ca nu mai poti invinge. sa ai curajul sa spui da, sa ai curajul sa spui nu si intotdeauna sa ai curajul sa fi tu''
''" Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "
" Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "
. Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi …''
''nu-ti visa viata, traieste-ti visele.''
''Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"asta daca nu o faci deja''
''Eu traiesc, tu stai.Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti, si n-ai''

Sper ca ti.am fost de ajutor :*:*:X

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Poate gasesti ceva pe aici:
Statusuri - http://www.yahoostatus.ro/statusuri.php
Status-uri & avatare http://sweety-things.weebly.com/statusuri-de-la-voix.html
Status-uri mess, messenger, statusuri funny www.avatare-messenger.ro/statusuri
Status-uri De-Calitate http://statusuri.de-calitate.ro/
Status-uri pe categorii http://www.statusuri-belea.com/category/statusuri-dnd/
Paste fericit!

| Meryem027 a răspuns:

Da search pe google la statusuri si gasesti cate vrei. Insa nu mai fii trista, e Pastele, bucura-te de aceasta Sf. sarbatoare! Macar acum! Te pup si sarbatori fericite!

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| vyoryka a răspuns:

Stiu ca te uiti la ea, dar te gandesti la mine`o atingi pe ea, dar ma simti pe mine` ti-e sete de mine, dar te racoresti cu ea`ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea[tongue]

In valul anilor ce trec Ma vei uita pe mine Din dragostea ce mi-ai purtat Nimic nu va ramine Vei intelege mai tirziu Sau poate niciodata Vei regreta asta o stiu Dar totul ti se iarta Si daca tot se va ierta Pastreaza-mi amintirea Si nu uita ca eu cindva TI-AM DARUIT IUBIREA.

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Vorbesc cu el, Dar te am in gand p tine, Il ating p el, Dar te simt p tine, Ma`m cuplat cu el, Ca sa te uit p tine, Q toate astea `Nu`l iubesc p el`Te iubesc p tine!

Ash Vrea Sa Zambesc, Dat Tu Nu Esti Langa Mne Ash Vrea Sa Plang De Bucurie Ca Te Am In Inima Mea, Dar Tu Esti Prea Departe Pentru A`mi Sterge Lacrimile Ash Vrea Sa Te Vad, Sa`tsi Sar In Bratse Sh Sa`tsi Spun Cat De Mult Imi Lipsesti

Cu indiferenta ta mai facut tare`acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele talewinkingsi dabia acum vezi si u ca indiferenta doaresad"

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut,

va veni timpul cand o sa vorbim din nou,eu o sa rad de multe iar tie o sa iti para rau

Viata mea are traseu dar nu se stie unde duce,in statie unii coboara altii se pregatesc sa urce!;-j

Sunt multe care vin si multe care se duc,insa tu ramai acelasi si insemni la fel de mult,nu vorbesc de viitor,nu faci parte din trecut,esti acum,esti aici, esti al meu si doar atat; x

+" Dragostea te poate face fericit, dar de multe ori doare. Fara indoiala dragostea este speciala cand este daruita unei persoane care o merita."

+" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

+" Uneori aş vrea să dărâm între noi ziduri E ciudat cât de greu se scurge timpul Dacă aş fii alergător ai fii linia mea de sosire Dacă n-ai fii tu aş alerga în neştire…Spun direct nu-s perfect, mor încet Fiindcă fără tine nu mai am decât o gaură în piept Să nu crezi că mint, să nu crezi că joc vreun rol Îmi e greu s&."

| yukicroos a răspuns:

Fundoi, serios? ma rog...ce zici de...,, tu ai plecat dar mai tarziu o sa realizezi ca ea chiar te-a iubit fraiere