| Aria104 a întrebat:

Ma adresez tuturor utilizatorilor TPU, dar mai ales fetelor... Tine de par, de coafura. Imi doresc foarte mult coafura gen Sandra (ca sa fiu mai concreta va las niste link-uri: http://www.youtube.com/watch?v=p4VcSnn51hk si http://www.youtube.com/watch?v=FWP203BDHIQ). E coafura in stilul anilor '80, dar mie imi place foarte mult, ma tem sa nu-mi zica lumea ca arat "demodat" la cei 27 de ani ai mei, pentru ca acum e in voga parul drept, "lins". Cred ca m-ar avantaja acest look, detin sa-i zic asa "trasaturile" fetei unei femei din '80, am parul lung si drept si vreau sa-i schimb aspectul. Mi-am permanentat o singura data parul acum vreo 4 ani si, desi i-am spus coafezei sa mi-l faca pe bigudiuri mari ca sa iasa bucle mari, ea mi l-a facut pe mici si am iesit cu un cap cit casa pentru ca am parul des si nu mi l-a scarit, era pe toata lungimea lui. Mi-a parut rau, desigur, chiar din prima cind m-am privit in oglinda, dar nu am avut ce face, il purtam mai mult strins in coc si nu se "infoia" toata Europa. Acum vreau sa incerc din nou, dar de asta data sa-l scaresc undeva in salon si sa-l permanentez eu singura acasa, il las pe propriile mele maini, ca m-am tuns si singura in scari scurt si a iesit foarte fain. Voi ce ziceti, se merita sa incerc? Sa nu-mi ziceti c-o sa se arda, stiu ca da, dar cu ingrijire adecvata se rezolva. Daca stie cineva, spuneti-mi cum se numeste tipul acesta de tunsoare/coafura, va rog. Stiu ca aici pe TPU, navigheaza mai mult tineret, dar poate intrebati si pe mamicile voastre acest lucru, ele trebuie sa cunoasca, la sigur. Voi aprecia mult raspunsurile voastre.

Va multumesc anticipat.

Fiti frumoase! Va pup!

Răspuns Câştigător
| CarlaElena a răspuns:

Atâta timp cât coafura asta te caracterizează, se mulează pe personalitatea ta şi, mai ales, îţi place, nu cred că mai contează că e demodată. Eu zic să ai încredere în tine, pentru că ştii ceea ce vrei. Cât despre denumire, nu cred că are una. Poate doar coafura anilor 80.

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Când mergi la salon, ia o poză cu tine (cu Sandra). Dar nu ţi-aş recomanda să te apuci să-ţi faci singură ceva de capul tău. Rezultatele pot fi dezastruoase.
Lasă-te pe mâna unui specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu are o denumire anume.
Este doar o coafură tipică anilor 80.
Şi nu e demodată, e chiar frumoasă.
Te pup!