| yoo20 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai frumoasa atractie turistica din romania?

12 răspunsuri:
| Casiana a răspuns:

Sincer? Cand cineva strain aude de Romania prima data cred ca se gandeste la Dracula, deci cred ca principalul obiectiv turistic al persoanelor din alte tari este castelul BRAN... iar pentru cei din Romania cred ca tarmul Romanesc, statiunile:Navodari, Mamaia, Eforie-Nord, etc...Pa pa, si noapte buna!

| mariobros a răspuns:

Romania toata! e greu s-o partajezi

| danutza a răspuns:

Castelul Branhappy

| Munchkin a răspuns:

Hotelul de Gheaţă de la Bâlea happy E o adevărată capodoperă!

| yoo20 explică:

Yo sunt in spania de 3 ani si pe care ai mai aud pe aici zic ca vor sa vada palatul parlamentului, multi au auzit de el

| crisS a răspuns:

Litoralulhappy

| Raul a răspuns:

categoric fetele noastrebig grin

| cLaudYu a răspuns:

Am vazut in ziarul 'New York Times' la rubrica de atractii turistice despre Castelul Bran si de 'contele Dracula'. Multi straini asa cum a zis si Casiana cand aud de Romania prima data se gandesc la Dracula, dar nu numai, multi turisti straini au si alte zone turistice preferate precum: Muntii Bucegi, Sinaia, Cheile Turzii etc.Atractii turistice sunt multe la noi in tara datorita faptului ca Romania este o tara 'Carpato-Danubiano-Pontica', dar noi nu stim sa le promovam la maxim si sa atragem mai multi turisti din toata lumea sa vada frumusetiile Romaniei.

| timmy_2055 a răspuns:

Brasov...smugeste un oras cu adevarat frumos(Cetatea brasov, Poiana brasov, Piata sfatului, Tampa, Cetatea Rasnov, Piatra mare, etc...

| sorin a răspuns:

Crucea Caraiman.

| cpbv a răspuns:

Muntii Retezat.

| JackieSue a răspuns:

Cand plec in alte tari mai conversez cu cine apuc sa cunosc pe acolo si toata lumea stie de Dracula si de Hagilaughing.