| Any_2336 a întrebat:

Care e diferenta dintre lac de unghii transparent, obisnuit si intaritor? Lacul nu are acelasi efect? Da rezistenta mai mare unghiei, nu?

4 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Pai lacul transparent e ala pe care il stim cu totii.da numai luciu unghiei nu o si coloreaza.intaritorul nu e ca un lac. aplici si el iti intra in unghie.sau cel putin asa stiu...lacul de unghii obisnuit e oja aia colorata pe care o stim cu totii.(

| lilita a răspuns:

Da,de ce întrebi dacă știi? drăguțule! fundă

| teodorajoana a răspuns:

Lacul de unghii dupa cate stiu eu e tot o oja care se da peste unghia deja data cu oja pentru a o proteja in schimb intaritorul este tratament pentru unghie dar pentru mai multa siguranta da o fuga la o manighiurista si adreseazai aceasta intrebare si ea te poate lamurii crede-ma nu te costa nimic sa intrebi si ai sfatul unui specialist in materie si poate te ajuta si cu un sfat in legatura cu ceea ce poti face pe unghiile tale si ceea ce este mai bine sa iti iei pentru ele.mie mi s-a dat un tratament pentru unghii foarte eficient

| DeeeDeeexD a răspuns:

Da,da rezistenta mai mare unghiei, dar mai mult o protejeaza.happy. depinde de lac, fiecare contine in parte cate o solutie diferita nu degeaba sunt diferite.happyFUNDA?:*?
?