| ๔єภเร1923๔єภเร a întrebat:

Care este diferenta dintre impermeabil si rezistent la apa? : -) Ma uitam pe un site sa comand niste ghete de iarna si ma uit rezistente le apa erau doar vreo 100, pe cand impermeabile 500, so? happy

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Din cate stiu eu, fara sa aiba legatura cu ghetele, rezistent la apa inseamna ca il bagi in apa si rezista, nu se strica. Impermeabil inseamna ca nu trece apa prin el

3 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Eventual 1000 şi 5000. Cel puţin aşa sunt la haine. Şi depinde, pentru ce ai nevoie?

| Teardrop a răspuns:

Stai, nu lua în seamă răspunsul anterior. Credeam că te referi la nivelul de rezistenţă, nu la preţ.

Fiecare obiect are un nivel de rezistenţă la apă. Cu cât e mai mare, cu atât ţin apa mai bine în exterior.

| ๔єภเร1923๔єภเร explică:

Sorry mate, m-am exprimat greșit... Prețurile erauu asemănătoare, am vrut să mă refer că rezistente la apă erau doar 100 de ghete pe când impermeabile 500. So? happy Care-i diferența dintre impermeabil și rezistent la apă?