| Cernat_Georgiana_1999 a întrebat:

Care este mai bun? Rujul sau glossul de buze?

Răspuns Câştigător
| Happy4you a răspuns:

Buna Georgiana,
Sincer pentru mine sunt niste chestii diferite.
Adica, rujul da un aspect placut si elegant buzelor. Iar glosul ofera stralucire. Uneori le poti folosi pe amandoua odata, desigur daca vrei si daca iti place (sa nu ti se para prea incarcat). Sper ca te-am ajutat :* O zi buna!winking Funda?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mai bun pentru ce? Gloss-ul e mai mult pentru machiaje de zi, machiaje mai naturale iar rujul e mai mult pentru seara pentru machiaje mai complexe. Rujurile sunt mai pigmentate si usuca mai tare buzele.

| 1Q a răspuns:

Rujul mai ales cel rosu aprins

| BlackRaven45 a răspuns:

Depinde şi la ce eveniment te duci. Glossul le dă buzelor strălucire iar rujul pru şi simplu dă culoare buzelor. Mie îmi place mai mult rujul. Rezistă mai mult şi îţi dă un aspect mai natural. (Bineînţeles că depinde acum şi ce culoare are rujul)

| ana233 a răspuns:

Depinde de preferintele tale. Rujul ''imbraca'' buzele in culoarea aleasa de tine, pe cand glossul ofera stralucire si ''pateaza'' buzele discret.

| Mediocre a răspuns:

Glossul e scarbos.

| Ella192 a răspuns:

Rujul tine mai multe ore (3-5), iar glossul circa o ora, doua. Daca as alege intre ruj si gloss, atunci as alege rujul pentru ca este mult mai discret si mai natural (deja depinde de culoare). Glossul este pentru evenimente mai speciale, dar rujul poate fi purtat mereu.

| sisi6535 a răspuns:

Depinde de eveniment, momentul zilei si preferintele tale

| PaunEver a răspuns:

Hei! Depinde de varsta ta! Le poti folosi pe amadoua, sau separat in zile diferite (evident). Dar daca este un eveniment, poti opta pentru un ruj pe placul tau. Sper ca te-am ajutat! Funda?