| blabla a întrebat:

Cartofii copti sunt buni pentru dieta? Nu ingrasa?

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Scoate cartofii de tot din dieta. Ingrasa sub orice forma. Daca intrebarea era dintre cartofi prajiti si fierti/copti, atunci cei copti ingrasa mai putin fiindca le lipseste uleiul (care are incredibil de multe calorii, mai multe decat zaharul).

lolita
| lolita a răspuns:

Eu de mult am inlocuit cartofii prajiti cu cei la cuptor. sunt mai buni deoarece nu au nici un pic de ulei.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cartofii ingrasa indiferent de modul in care sunt pregatiti.

| Irina a răspuns:

Cartofii ingrasa, indiferent ca sunt fierti, prajiti sau copti. doar cei dulci au un indice glucemic mic si nu te ingrasa.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Depinde de ce dieta ti... depinde de cate kg vrei sa dai jos... eu stiu ca nu e ok, cartofii ingrasa, contine fff mult amidon care se transforma in glucide... asa ca daca vrei sa slabesti nu te-as sfatui sa manaci cartofi... insa asta depinde si de dieta si cate kg vrei sa slabesti...

| claudya a răspuns:

Ar fi buni da in cantitati mai mici si doar o data pe saptamana si sa nu fie in combinatii ciudate cu alte produse alimentare

| bibitza a răspuns:

Eu stiu ca da sunt sunt buni.si cei fierti de asemeneawinking

| Lorenada a răspuns:

Da, sunt buni deoarece sunt copti, dar in diete cartofii sunt exclusi de fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cartofii conțin mult amidon care te umflă.
Renunță la consumul frecvent al lor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofii NU INGRASA! mai documentati-va inainte de a da un raspunswinking. Cautati pe net despre cartofi si vedeti ce se spune despre ei. dati raspunsuri aiurea pe care unii chiar le iau de bune.Ingrasa daca ii mancati cu friptura, cu mici si un pahar cu bere.In rest sunt foarte buni pentru o dieta. Cine ma contrazice chiar il rog sa caute pe google si sa imi demonstreze contrariul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc kartofii, de fapt mananc piurea din kartofi fara nici un pic de ulei si fara altceva tip de grasimi, am renuntat la la piine dulciuri, biskuitzi, si mananc numai frukte si legume... mie imi ajuta kartofii

| csintalan a răspuns:

...cartofi care sunt curatati si pastrati in apa, de seara pana dimineata o mare parte din amidon ramane in apa,... dar depinde si de felul dietei,...

| Eeeh` a răspuns:

Sunt buni dar ingrasawinking. de fapt orige cartofi ingrasawinking