| anonim_4396 a întrebat:

Cate calorii au pufuletii? Ingrasa?

18 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Numarul caloriilor sunt trecute pe ambalaj.
Niciodata nu ai sa poti manca suficient de multi pufuleti ca sa te ingrasi.

| astrolutza a răspuns:

Pai pentru 100 grame ai :
-Calorii 431.7
-Proteine 8.6
-Lipide 13.8
-Carbohidrati 67.7
-Fibre 0

| Adorable3 a răspuns:

Si eu am pus intrebarea asta tonguebatting eyelashes nu ingrasatongue

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O punga de pufuleti are 45 de grame si 200 calorii. Daca mai pui alaturi o cana de iaurt inseamna in total 300 de calorii deci e perfect pentru inlocuirea unei mese. Daca mananci si mancare si pufuleti atunci e o problema... ingrasa...

| lav a răspuns:

Hmmm... din cate am inteles eu ingrasa;-s

| Lory_2572 a răspuns:

Stiu pe cineva care lucreaza la o fabrica de pufuleti. Mi-a spus ca nu ingrasa caci nu sunt prajiti, ei se umfla din cauza temperaturii f.mari la prelucrare. O punga de pufuleti are cam 30 grame, deci vreo 150 kcal...nu ingrasa deci o punga, doua...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai au in jur de 200 de kcal o punga.deci eu nu cred ca sunt multe calorii. dar sunt foarte buni.eu am descoperit unii cu lapte praf, deliciosiiii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mananc o banana inlocuieste o masa pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate calorii au pufuletii? Ingrasa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de parere ca pufuletii nu ingrasa.mai ales ca nu sunt nici prjiti asa ca o punga doua nu ar strica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi credeti ca tot ce nu e prajit nu ingrasa?

fals, gresit, incorect!

pufuletii sunt facuti din faina de malai

asta ingrasa oricum ai prepara-o!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate calori au pufuleti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am vazut pe o punga de pufuleti de 45 de g ca au 9, 8 calorii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au cam 450 de calorii la 100 de grame, deci o pungulita gustoasa de pufuleti pe care o cumperi de la magazinul de pe colt are cam 250 de calorii.Desigur ca orice are calorii ingrasa, doar sunt facuti din malai + ulei si alte minuni, mai depinde si cu cat te imbuibi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In loc sa mai cautati numarul de calorii, mancati fratilor normal, de toate si ridica-ti-va de la calculator si mergeti la plimbare, alergare, miscare! Evident ca ingrasa daca stai tolanit in fata calculatorului happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si ingrasasad

| Ruget_Sorana_1981 a răspuns:

Unde dracu ingrasa alaiul mai sunteti nebuni? Pai daca si alaiul ingrasa, ce mai ziceți de făină...am mâncat la pufuleti la viata mea si n am pus un gram, mentionez ca am tendința de ingrasare