| alexpr2000 a întrebat:

Pufuletii ingrasa?

Răspuns Câştigător
| BiaBby a răspuns:

Multe persoane spun ca da, dar sa stii ca eu chiar am slabit cu pufuleti, asta depinde de fiecare si depinde si cat mananci in afara de pufuleti, daca vrei sa slabesti sau ceva trebuie sa adopti un stil de viata sanatos...si sa revin la intrebarea ta si Andreea Marin a tinut cura cu pufuleti, dar acum depinde de fiecare :*

20 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Depinde de metabolismul fiecaruia. Pufuletii au putine calorii. Daca sunt consumati in cantitate mica, nu ingrasa.

| Lynna a răspuns:

Nu ingrasa.

| BubuLina999 a răspuns:

Depinde ce pufuleti. daca sunt simplii nu! dar daca au diferite arome, de cacao, de vanilie.da.

| alexpr2000 explică:

Azi am mancat 4 punchi chipsuri chio xtreme cu chilli si 3 oungi de pufuleti si o sticla de 1 litri de suc? m-am ingrasat?

| Azµre a răspuns:

Orice aliment îngrașă atâta timp cât este consumat în exces. Dacă consumi moderat și nu faci exces. Nu e nici o problemă happy

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Depinde cat mananci

| Yasmin875 a răspuns:

Nu.Pufuletii sunt un fel de mamaliga.

| Ycu a răspuns:

In exces da, 100g au circa 500 kcal.

| tlaura a răspuns:

Eu slabesc cu pufuleti laughing

| ktlina a răspuns:

Nu prea ingrasa ca doar sunt facuti dim malai nu? Cand eram mai mica mancam la greu pufuleti si nu m-am ingrasat deloc. happy Funda?

| SirGeo a răspuns:

NU foarte mult au putine calori deci nu prea

| pikaღ a răspuns:

Nu.

| oBuburuză a răspuns:

Nu, dar trebuie mancati in cantitati mici daca vrei sa slabesti mananca numai pufuleti si apa! laughing

| Raull7 a răspuns:

Nu, nu ingrasa big grin

| Commapoint a răspuns:

Mămăliga îngrașă? Da îngrașă, deci și pufuleții îngrașă.

| marian1199 a răspuns:

Da...au o cantitate mare de kalorii, dar depinde si cat de des si cat de mult mananci. Uita-te pe punga si vezi ce scrie, si tine minte ca un kg are 8000k, deci calculeaza si tu.

| Andrree a răspuns:

Marea dilemă, mi-ai adus aminte de dezbaterile realizate la mine în clasă pe acest subiect.laughing Nici în ziua de azi n-am găsit răspunsul corect la întrebarea asta şi uite că mi-ai dat o idee: data viitoare când voi mai merge la medicul de familie îl voi întreba şi voi veni aici cu răspunsul dacă nu îl vei găsi tu până atunci. Unii zic că depinde de metabolism, aşa o fi?

| ChyChy1234 a răspuns:

Toate alimentele ingrasa. Daca sunt consumate cu limita si nu in exces, nu ingrasa. Dar tine minte, ori cat de buni ar fi pufuletii nu exagera. Daca dulciurile si fast-foodurile sunt consumate in mod corect, adica nu in fiecare zi ele nu au efecte atat de negative asupra organismului. Funda?

| aletvd a răspuns:

Depinde.

| hmarius a răspuns:

Totul depinde de cat de multi mananci si in cat timp happy

Real, daca mananci doua pungi de 100 g de pufuleti pe zi, vin undeva la 500 de calorii.