| CravataAlbastra a întrebat:

Ce aparat de microdermabraziune facial mi-ati recomanda?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-as recomanda nici un aparat de microdermabraziune fiindca este mult prea periculos sa-l folosesti tu, cand este indicat sa mergi la un centru dermatologic sau cosmetica avansata, sa-ti faci o asemenea sedinta, cu o profesionista.

| CravataAlbastra explică (pentru Violleta2022):

Mi-am facut si la clinici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Inseamna ca stii despre ce-i vorba si atunci ar trebui sa stii, ca se face numai de personal calificat/specializat pentru asa ceva.
Crede-ma, ca nu-i indicat sa faci asa ceva acasa, ca risti sa-ti mutilezi fata pe viata.

| CravataAlbastra explică (pentru Violleta2022):

Am vazut la Altex un aparat micuț, iti dai seama ca nu e ca cele de la clinici, dar sunt pe net si modele mai scumpe mai complexe. La cati bani am dat la clinici puteam sa-mi iau un aparat si de 50 mil.
Mi s-a scârbit de clinici, unde numai sa ia bani vor si nu le pasă cu adevarat de pacienti si te cheama de o gramadade ori si te pune sa faci si alte terapii de care n ai nevoie sau care ti pot face rau...dar nah sa-si foloseasca aparatele si sa ia bani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Tu faci ce crezi, dar eu nu recomand o procedura atat de periculoasa sa ti-o faci singur acasa, mai ales ca-i vorba de mutilarea fetei tale, daca o procedura nu o faci corect si te infectezi sau atingi o vena, ochul etc.

| CravataAlbastra explică (pentru Violleta2022):

Cred ca nu stii despre ce prcedura vb si in ce consta mai exact! in fine eu am intrebat de un aparat de micro nu de sfaturi

| Violleta2022 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Stiu despre ce vorbesc... dar am incercat sa te pun in tema cu periculozitatea folositii unui asemeena aparat, pe propria-ti fata.
Accidente s-au intamplat, de aceea am si mentionat asta.
Tu faci cum crezi, ca oricum nu vei crede, pana nu ti se intampla tie.