| mada_5987 a întrebat:

Ce ceaiuri de slabit imi recomandati?
A folosit cineva ceaiul de slabit de la Favisan?

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

@mada big grin In general asa se intampla. Pui o intrebare si in loc sa ti se raspunde lumea iti comenteaza intrebareahappy De aia eu nu mai pun intrebaribig grin
O verisoara de-a mea dupa ce a nascut s-a folosit de ceaiuri, pentru ca nu avea timp de bebe sa se duca la sala (apropo: sala-i cea mai ideala modalitate de a slabi-parerea mea). Ea a folosit un ceai dintr-o cutie verde, daca bine tin minte se numea ceva de genul Sanye Antiadipose..., costa vreo 7-8 lei in farmacii. Lua 5 plicuri de ceai cu 1 l de apa dimineata. In 2 luni a slabit peste 15 kile. Dar dupa o vreme i s-a facut greata de la atata ceai cu acelasi gust si a luat Sveltaflor de la Fares. Costa mai putin dar nu mai stiu cat. Si din asta lua 2 lingurite de ceai pentru 2 cani (dimineata si amiaza). Si dupa inca o luna a revenit la forma ei. Si de atunci, cred ca au trecut 2-3 ani, nu s-a ingrasat cum s-ar fi asteptat lumea.
Stiu ca o durea burta f tare si avea diaree.
Nu stiu cat e de sanatos sau indicat. Dar trebuie sa bei multa apa sa nu te deshidratezi.

38 răspunsuri:
| Cozyy a răspuns:

Stiu ca au trecut ani, dar sunt curioasa ce ceai ai folosit pana la urma si daca a avut efecte?

| elia a răspuns:

Iti recomand ceaiul de fructe de padure e pref meu:X

| croif a răspuns:

Cel mai bine te ajuta ceaiul verde daca vrei sa slabesti! Uite aici cateva informatii: http://www.dieta-slabire.com/diete/1443/cura-de-slabire-cu-ceai-verde/

| Florian_Popa_1988 a răspuns:

Buna mada.eu am folosit si folosesc ceaiul favisan si pot spune ca am obtinut rezultate bune, pe langa acel ceai seara poti bea si doua cani de Organism Purificat de la Fares, la mine au dat rezultate intr-un timp destul de scurt. oricum daca vrei sa slabesti va trebuii sa tii si un regim adecvat.

| ralucapetrescu a răspuns:

Articolul meu despre slabire ceai:
http://bit.ly/VDFp5c

| adeisa a răspuns:

Pentru mine, cel mai eficient ceai pentru slabit a fost cel de la Faunus Plant. Am slabit 7 kg intr-o luna, fara prea mari eforturi.

Eu l-am comandat chiar de pe siteul lor, pentru ca nu era pe stoc la plafarul din oras.
Nu stiu daca functioneaza la toata lumea, dar pentru mine a fost foarte eficient.

Linkul cu magazinul http://www.faunusplant.ro/......-zile.html

Bafta! :p

| cosminaluv a răspuns:

Eu folosesc ceaiuri de slabit de pe www.produsedeslabit.ro si am mai folosit pastila de slabit pe baza de tomate de pe www.pastile-tomatoplant.ro