| IoIoana a întrebat:

Ce cercei se mai poarta?

Răspuns Câştigător
| Delia 75 a răspuns:

Cerceii sunt accesorii indinspensabile unei femei. Daca sunt alesi corespunzator, acestia accentueaza trasaturile feminine si pun in valoare personalitatea unei femei.
Datorită faptului că sunt foarte aproape de faţă, cerceii trebuie să completeze imaginea şi să se potrivească perfect cu forma chipului celei care îi poartă. În materie de cercei, există câteva modele clasice, de bază, care pot fi purtate în orice moment al zilei şi care sunt potrivite pentru o gamă destul de largă de opţiuni vestimentare şi ocazii.Anul acesta se pune accent pe forma si volumul cerceilor, din aur, argint, lemn sau plastic.
Daca vrei un look feminin, senzual, incearca o pereche de cercei in stilul boem, din margele.
Cerceii in stil antic au ramas la moda in randul femeilor care vor sa atraga atentia asupra lor, sa transmita celorlalti ca au o fire puternica.
Pentru femeile cu simtul umorului sunt potriviti cerceii in dimensiuni extreme: ori foarte mari, ori foarte mici, cu imprimeuri din desene animate, in forma de animale, de diferite culori.
Tine intotdeauna cont de vestimentatie. Cu cat este mai incarcata, cromatica, colorata, cu atat cerceii vor fi mai mici.

Daca te duci la o petrecere si nu stii ce cercei sa alegi, poti opta pentru cei clasici, rotunzi, de argint, care merg in orice imprejurare.
Pustoaicele si femeile pana in 25 de ani pot purta cercei colorati, lungi, din doua bucati, cu pietre lucioase, daca va tineti parul desprins. Pentru cele care poarta parul prins sau scurt pot purta cercei dintr-o singura bucata care sa nu fie lungi. Indiferent de par pot purta cercei de diferite forme geometrice.
Pentru o femeie de afaceri, cerceii lungi de argint sau aur cu o perla in capat sunt perfecti. Acestia sunt ideali si pentru o cina de afaceri in oras.

Daca ai peste 40 de ani, nu inseamna ca nu trebuie sa fi in pas cu moda. Poti purta cercei din argint, cu pietricele, masivi. Sunt foarte moderni si pot fi purtati de orice femeie, indiferent de varsta.

Si femeile care prefera genul sport au liber la cercei. Nu se poarta la o tinuta sport cerceii metalici, cu pietre, insa o pereche de cercei micuti si colorati in ton cu tinuta ta iti vor da un ton de feminitate.

4 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Acum cam de toate depine de gusturile fiecreia : (si din metale pretioase dar si din metale mai putin valoroase) BANI SA AI CA DE GASIT SI DE PURTAT SANT UUUU!)

| jolie_3446 a răspuns:

Se poarta cerceii-candelabru (dar trebuie sa iti stea si bine cu ei). Nu se mai poarta cei mari si rotunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste cercei rotunzi cu niste figurine in ei

| 1998ade a răspuns:

Acuma la moda sunt cerceii rotunzi si normali(nici prea mari, nici prea mici)