| SmileyyXD a întrebat:

Ce coafuri se poarta anul acesta si care mai este moda din anul 2011? Ce culori se poarta, ce accesorii?

Răspuns Câştigător
| qqqwww a răspuns:

In 2011 se poarta culorile care amintesc de puritate. In general hainele trebuie sa fie uni, nuantele osciland intre alb, bej, roz pal, bleu deschis.
In 2011 moda nu mai vorbeste despre femeia exploziva, asa cum s-a intamplat in anii precedenti, ci, din contra, este vorba despre o femeie naturala, putin naiva si, mai ales, foarte feminina.
Ei bine, in 2011 se poarta rochiile. Dupa cum ziceam anul 2011 aduce o moda care pune in evidenta feminitatea. Rochiile trebuie sa fie din materiale cat mai fluide, care sa curga efectiv pe corp si sa puna in evidenta formele femeii. Rochiile la moda in 2011 sunt sexy, dar nu vulgare. Cu cat acopera mai mult cu atat incita mai mult. In general este vorba de rochii lungi pana in pamant. Daca optati totusi pentru rochii mini, atunci nu faceti compromis. In acest caz rochiile trebuie sa fie foarte scurte si mulate pe corp, in niciun caz nu se mai poarta clos, sarafane etc.
La fuste, cand vine vorba despre lungime, lucrurile se schimba putin. Fusta trebuie sa vina pana la genunchi si sa fie mulata. O astfel de fusta este de asemenea foarte sexy si aduce aminte de senzualitatea femeilor din anii ’30.
O alta piesa vestimenara de nelipsit in 2011 sunt pantalonii. Ei trebuie sa fie literalmente lungi pana in pamant, cu un aer elegant si, in acelasi timp, relaxat. Poate ca ar trebui sa renuntati putin la vesnicii blugi, nu prea sunt de actualitate in 2011. Atentie, nu se mai poarta acei pantaloni mulati pe gambe!
Daca tot am repetat faptul ca in 2011 moda vorbeste despre femeia sexy si feminina, cum oare pot sa fie pantofii? – cu tocuri, desigur!

V-as recomanda pantofii in genul celor de la Dolce & Gabanna, care se incadreaza perfect in tendintele modei din 2011.
Indiferent de cum va hotarati sa asortati poseta cu tinuta vestimentara, tineti minte un singur lucru: in 2011 se poarta posetele mari! Sa nu cumva sa reveniti la plicurile din sifonierele mamelor, caci nu se poIn 2011 totul este naturalete. Adoptati un machiaj cat mai natural, ingrijit si discret.

Parul nu trebuie sa fie nimic complicat, iar vopseaua nici nu trebuie sa se cunoasca. Se poarta toate nuantele intre blond si saten, asa ca, in majoritatea cazurilor, pentru a fi la moda in 2011 nici macar nu trebuie sa va vopsiti parul.
Uite si site-ul ca sa vezi niste poze.
http://tow.ro/2011/01/ce-se-poarta-in-2011-ghid-complet/
Sper ca ti-am fost de folos;)
Fundaa?! :D

1 răspuns: