| dreams_2233 a întrebat:

Ce culoare de oja preferati? de ce?

18 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

N-am preferinte dar de cele mai multe ori manichiura mea este rosie,somon sau frech, de fiecare daca cu un mic accesoriu lipit, sau facut pe unghia mare si penultima.

| candydream a răspuns:

Pai imi place violet deoarece consider ca e o culoare care iese in evidenta si e foarte draguta, negru pentru ca merge cu orice si mi se pare eleganta, albastru deschis pentru ca e o culoare vie perfecta vara si gri pentru ca am citit ca se poarta si e culoare mea preferata.

| AikkoxD a răspuns:

Mie imi plac toate culorile :)) Dar prefer un lac de unghii usor spre alb. http://2.bp.blogspot.com/......CF3363.JPG ( 1 si 2 )
Asta pentru ca nici in sc generala, nici la liceu nu ne dau voie cu unghiile colorate strident, plus ca este mai natural si am observat ca ojele de culoarea asta parca fac degetele mai lungi. Asa mi se pare mie:)) Mi se pare mult mai frumoasa manichiura french decat unghiile rosii si verzi... La strand sau in timpul liber, recunosc, imi mai fac unghiile turcoaz sau cine stie ce culori=))

| Isabelamaria21 a răspuns:

MOV :X

Pentru ca e culoarea mea preferata; x

Bye!

| Catherine a răspuns:

Pai vara asta albasruwinking...si restul culorilor aprinse. pentru ca am vazut ca se poartawinkinghappybig grin

| Deniisze a răspuns:

Roz, portocaliu, rosu, albastru.
De ce?
Imi plac mult culorile care ies in evidenta!
Multa Baftaa!

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Eu le prefer negre pentru ca imi place f mult culoarea!kiss
Este foarte frumoasa parerea me a, multi zic ca su t de emo dar se inseala amarnic!winking

| rebeka_7886 a răspuns:

Imi place foarte mult culoarea negru pentru ca se potriveste la absolut orice!

| AnnaAbba a răspuns:

1.roz puternic-atrage atentia
2. portocaliu puternic-sare in ochi
3.negru cu sclipici-se asorteaza cu toate
4. turcoaz-este dragut
5.rosu aprins-sare in ochi

| MyGuardianAngel a răspuns:

Pai, stiu eu? As prefera negru inchis, pentru ca da un aer de moarte si parca iti da impresia ca ai unghii de demon. M-am luat dupa unghiile lui Sebastain Michaelis ( din serialul anime Kuroshitsuji), dupa care sunt atat de nebuna si indragostita laughing.

| MyGuardianAngel a răspuns:

Scuze, am vrut sa scriu Sebastian Michaelis! big grin

| EverybodyDies a răspuns:

Rosu,gri inchis sau manichiura frantuzeasca.Mi se par cele mai frumoase si cele mai elegante.

| Elena_2923 a răspuns:

Roz...pentru ca e mai tinereasca si pentru ca imi place:X

| doradra a răspuns:

Eu prefer culoarea pielii pentru ca am decat 12 ani si consider ca nu mi ar sta bine cu o culoare care sa ti sara in ochi cum ar fi rosu, verde, mov, etc...sau imi mai fac manichiura frantuzeasca pentru ca, la fel ca culoarea pielii nu iese foarte mult in evidenta.

| Alexutza_7910 a răspuns:

Eu nu prefer nici o culoare, prefer sa imi fac unghiile frenci

| oanamaria_3782 a răspuns:

Pai in ptimul rand cand iti faci manichiura trebuie sa ai neeapara un lac de unghi, dar culuarea este negrul la unghiile de la picioare iar la maini nu mi le fac doar mi pun modele, sunt foarte tari si se gasesc foarte repede! Bafta!