| lawe a întrebat:

Ce designeri stiti in afara de Catalin Botezatu?

8 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Zina dumitrescu
itina shotter
romanita iovan
rita muresan
liza panait
mihai albu
ingrid lasov
adina buzatu

| annna a răspuns:

Mihai Albu, Liza Panait, Ana Maria Lungu, Andreea Tincu, Adina Buzatubig grin

| Foarfeca a răspuns:

Adrian Oianu
My story is all the time about the beauty of my land’s fairy tales. These and the local his­tory come together and make me dis­cover over and over again the woman’s grace. They make me dis­cover the fresh­ness, the fragility, fem­i­nin­iti and joy­ful­ness of life.

Agnes Toma
materialele speciale, de ultima generatie, ultra-feminine: satin de matase, organza translucida sau mata din fibra naturala, voal spumos din matase naturala, stofe cu tuseu satinat din lana fina in amestec cu matase, tul fin, paiete si stofa cu lurex – cateva accente de glamour in nuante metalice, ce completeaza o paleta cromatica de ecru, ivory, gri deschis, cu inflexiuni metalice.

Alina Latan

Andreea Tincu

Belinda Liu
I'm trying to obtain perfection in feminism no matter if it's said that this does not exist

Bianca Popp

Carla Szabo

Catalin Botezatu
Magazin oficial CATALIN BOTEZATU

Coca Zaboloteanu

Cristian Samfira

Cristina Nichita
Unirea Shopping Center, Calea Victoriei

Dada
Str. Tache Ionescu nr. 1-2; Bd. Nicolae Balcescu nr. 26; Unirea Shopping Center; Complex Comercial Bucuresti Mall; Mario Plaza

David Sandu
calea Vioctoriei nr 136

Diana Bobar Design

Dorin Negrau

Florin Dobre

George Enache

Ingrid Vlasov
Bucharest 83-85, Victoriei road
Iasi Iulius Mall

Irina Marinescu
str. Justitiei nr 9, Bucuresti (SAGA ACTIV SRL)

Irina Schrotter casa de moda
Calea Victoriei nr. 81-83; Complex Comercial Bucuresti Mall

Laura Lazar

Laura Olteanu
Str.Coltei, nr. 3

Lena Criveanu

Liza Panait

Lucian Matis

Ludmila Corlateanu

Mihaela Glavan
Mihaela Glavan, brand exclusivist de pantofi.

Mihaela Savin
oras natal: Galati, Romania
data nastere: 24. 08. 1997
interese:design, muzica, lectura
informatii: Mihaela, un copil talentat, in varsta de 13 ani, pasionata de fashion si foarte ambitioasa pentru a deveni designer vestimentar.

Mihai Albu
blv Balcescu 22, Calea Victoriei 102-110, Mariott Grand Hotel - calea 13 Septembrie 90

Nedelea Lavinia

| pinkpupix a răspuns:

Uite aici o lista si site-urile lor.
http://www.4fashion.ro/ro/designeri-romani/

| Ana a răspuns:

Irina Schrotter, Liza Panait, Rita Muresan, Zina Dumitrescu

| JHFAK a răspuns:

Irina schrotter - rochii absolut superbe

| Madalichka a răspuns:

Mihai Albu, Janine, Ingrid Vlasov...

| Paty3 a răspuns:

Adrian Oianu, Agnes Toma, Alina Latan, Andreea Tincu, Belinda Liu, Bianca Popp, Carla Szabo, Coca Zaboloteanu, Cristian Samfira, Cristina Nichita, Dada, David Sandu, Diana Bobar Design, Dorin Negrau, Florin Dobre, George Enache, Ingrid Vlasov, Irina Marinescu, Irina Schrotter, Laura Lazar, Laura Olteanu, Lena Criveanu, Liza Panait, Lucian Matis, Ludmila Corlateanu, Mihaela Savin, Mihai Albu, Nedelea Lavinia. Atat din Romania.