| Elenacomanici a întrebat:

Ce efecte are uleiul de măsline asupra părului?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai ok uleiul de ricin

| Adry05 a răspuns:

Ajută la hidratare

| Goddessss a răspuns:

Nu știu ce efecte are uleiul de măsline pentru alții, fiecare e diferit, dar pot să îți zic că la mine e foarte bun.
Folosesc ulei de măsline, deoarece eu având parul destul de creț și uscat, acesta îl ajută enorm sa se hidrateze.
Nu pune mult, deoarece are un miros specific și părul tău poate arata nespălat.
Pe langa hidratare, acesta conferă și o anumită strălucire.
Mie îmi place ft mult.
Dacă vrei și alte uleiuri naturale de par poți folosi și uleiul de cocos(pentru volum), ricin(pentru căderea părului) și argan(pentru creștea parului).
Sper că ți am fost cat de cat de folos.

| nojudgements a răspuns:

Ajuta la creșterea lui, hidratare, strălucire. Depinde de parul fiecăruia.