| LAdyAntebellum a întrebat:

Ce folositi pentru varfuri arse si despicate, ceva care chiar functioneaza?

Ce parere aveti despre balsamul de la kallos?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Baby04 a răspuns:

Buna! Pai eu una pentru varfuri arse si despicate am folosit de la avon uleiul de argan si este oke. Iti face parul ondulat si matasos.dar mai recomandat este sa te tunzi inainte de tot felul de tratamente, care pot avea un efect negativ asupra parului daca sunt folosite in exces. Sper ca ti-am fost de folos, pupici:*:*

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Despre balsamul de la Kallos, nu prea am ce spune, deoarece pe mine una nu m-a încântat!
Iar pentru a scăpa de vârfurile despicate, părul trebuie tuns. Altă modalitate nu există!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vrei sa stii ce folosesc eu?
O sa-ti dau un raspuns mai dur asa:"FOARFECA"!
Nu exista alta solutie pentru asta!
Daca vrei sa ai un par sanatos, sa se dezvolte frumos, taie varfurile macar la 1-2 luni.
Cu placere!
Te pup!

| MissJJ a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa le tunzi.Eu,personal,nu am gasit vreun remediu cosmetic sau naturist.Insa poti data viitoare sa previi arderea lor folosind masti(cele homemade sunt foarte bune, gasesti pe net diferite retete in functie de tipul de par), iar daca folosesti placa/uscator de par cel mai bine este sa aplici inainte un spray pentru protectie termica(ti-l recomand pe cel de la Syoss si toata gama lor de produse).

| assi a răspuns:

Un lucru foarte important este sa folosesti un ulei de par pentru ati mentine varfurile hidratate...eu il am pe cel de la kallos si este destul de bunicel happy

| Trueloveforever a răspuns:

Eu am folosit foarte multa vreme Kallos si iti spun ca nu este prea folositor, iti ingrasa parul mai tare! Este bun balsamul de par Schauma cu 7 plante! sper ca te-am ajutat! Funda?