| anonim_4396 a întrebat:

Ce haine cat de cat la moda poti sa-ti iei cu bani putini?straight face Tot ce e frumos costa in jur de un milion, adica am vazut un pulover foarte frumos, care se muleaza pe corp cu 80 de lei si nu mi-l permit, pentru ca in general as da maxim 60 de lei pe asa ceva.
Pentru raspunsurile de rahat, pentru ca am devenit PISSED OFF!:
De alocatie n-am mai auzit de 3 ani de zile, nici nu mai stiu daca se mai da la noi la scoala, pentru ca nimeni n-o ia. NU vreau haine de firma. Recunosc ca nu am nimic de firma, decat un trening. straight face V-am cerut raspunsuri OBIECTIVE, nu subiective. Imi iau de obicei haine din magazine normale, nu gen Terranova, Zara, Takko, New Yorker[care nici nu sunt pe aici.]straight face

6 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Incearca la magazinele orice 12 lei unele sunt chiar f frumoase. si cat de cat de calitate. Sau la sfarsit de sezon sunt foarte mari reduceri si atunci e timpul potrivit de Ex:
- pe la mijlocul primaverii sa-ti iei cizme, haine de iarna ( ca atunci e lichidare de stoc. pentru ca au nevoie de loc pentru cele de primavara-vara )
-si la pe la mijlocul lui septembrie de vara. pantofi, tricouri
Eu de ex am vazut niste pantofiori supeerbi la leonardo cu 30 lei si pe interior erau de pielewinking in sezon. prin primavara ii gaseai cu 80-100 lei.
Sau cauta magazine care fac ori reduceri ori 1+1 gratis. De ex. la un magazin a fost o oferta platesti 1 iei 3 gratis ( cel mai scump il plateai ).
Sper ca te-am ajutat! Succes :*

| Messyhair a răspuns:

Asteapta sa le bage la reducere, insa asta se intampla la sf de sezon si nu cred ca vrei sa astepti atat.
Fa si tu economii.Eu de exemplu imi cumpar haine din alocatie, banii de la bunici si parinti.
Ia-ti un job.Imparte fluturasi.

| vintageheart a răspuns:

Daca nu-ti permiti haine de firma poti sa-ti cumperi haine second-hand. Poti gasi haine frumoase la preturi mici.Acum inteleg ca nu vrei decat haine de firma, dar asta e realitateahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai jos gasesti o pagina de unde poti comanda online imbrcaminte
la preturi accesibile http://www.topcadouri.ro/cadouri-pentru-ea.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca singura solutie este sa strangi bani sau sa ii rogi pe parinti sa iti dea bani. Eu nu iti recomand magazinele cu totul la 12 lei sau Kaya, rareori am gasit ceva frumos si de calitate. Plus ca se vede de la o posta de unde sunt luate, sunt croite prost sau au niste detalii foarte ciudate/kitsch.
Daca aveti un Miniprix, acolo ai sanse mai mari sa gasesti ceva frumos la pret mic, dar trebuie sa te duci des si sa cauti mult. Eu mi-am gasit hanorac Bershka acolo cu 30 lei.
Din pacate astea sunt preturile peste tot, bluzele sunt de la 70 lei in sus si ce e sub asta e de nepurtat. Cum au spus si altii, singura sansa sunt reducerile, dar atunci se schimba sezonul si moda si le cumperi ca sa le mai porti cel mult o luna.

| catalinagabriela a răspuns:

Depiunde ce iti place tie.