| EuNumaiEuNumai a întrebat:

Ce haine si ce culori ma avantajeaza daca sunt slaba?

6 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

@z0p3r laughing interesant raspuns

@anonimaMica opteaza pentru haine destul de largute, cu dungi orizontale, de culoari deschise, de preferat albul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa iti avantajezi silueta (sa pari putin mai plinuta decat esti) incearca culorile deschise (roz pal, galben pal, alb etc)
Daca iti place asa cum esti adica vrei sa iti pui in evidenta silueta incearca culorile inchise!:)
Iti mai recomand si hainele largute (se poarta acele bluze cu umarul gol)
Plus pantaloni stramti skinny:)
O sa iti dau cateva tinute potrivite care imi plac foarte mult:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper sa iti placa!:*
Succes
Sa fii frumoasa:)

| akadeaa a răspuns:

Mulate pe corp, albul si culorile deschise in general tongue

| GeoElla a răspuns:

1. Pentru a da impresia unui corp cu forme poarta cat mai des ceva care sa iti marcheze talia (in acest fel vei accentua pieptul si soldurile).
2. Cauta piese vestimentare care dau volum, cum ar fi volanele, fundele, incretiturile, pliurile. Nu uita insa sa le asociezi cu o haina cu o croiala dreapta, pentru a nu risca sa pari prea incarcata.
3. Foloseste-te de imprimeuri. Alege haine cu motive florale sau cu dungi(evitandu-le pe cele verticale), care sa iti accentueze formele.
4. Pune accent pe detalii, cum ar fi o curea lata.
5. Alege rochii si maiouri fara bretele, care dau un plus de feminitate la femeile slabe.
funda pls!:*

| z0p3r a răspuns:

Hainele mulate, si sa fie de culoarea ochilor tai sau de culoarea cerceilor.