| Deniiidk a întrebat:

Ce incarca mai mult tenul? Fondul de ten aplicat cu degetele sau cu buretelul? happy Funda

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu degetele te poti face mai bine

| Nolkyz a răspuns:

Cred ca buretelul incarca mai tare, cu degetul intra in piele.

| Bondarel99 a răspuns:

Cu degetele ai tendinta sa folosesti prea mult produs si cand il intinzi e absorbit in piele ceea ce nu e tocmai bine.
Cu buretele se aplica bine dar buretii absorb o cantitate mare si nu apuci sa il intinzi bine.
Pensula e cea mai buna solutie, poti sa aplici o cantitate mai mica si se intinde uniform si ofera un aspect mat tenului fara urme.
Am incercat toate metodele si am ramas la pensula clar...

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Cu degetele cred eu.
Cel mai bine folosesti buretelul, ii intinzi si mai bine pe piele (fara sa ramana urme).
-Numai bine.

| LoriLoL a răspuns:

Fondul aplicat cu degetele intra in piele..pe cand cu buretelul sau pensula..ramane la suprafata, camufleaza mai mult..deci incarca.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna, eu cred ca cu buretelul este mai bine, intinzi mai bine

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Cu degetele

| femeiacocheta a răspuns:

Eu cred ca in ambele variante poti obtine efect de ten incarcat. Depinde in primul rand de tenul tau, de fondul de ten pe care il folosesti si de cantitatea pe care o aplici.

Daca vrei totusi sa te convingi, cel mai util sfat este sa experiemtezi ambele variante, sa vezi ce rezultate obtii pe tenul tau.

Cu drag,
femeiacocheta.ro