| Linda18 a întrebat:

Ce inseamna mass-market? Am vazut pe un site cosmetice mass-market.

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Produsele cosmetice de mass-market sunt cele care se vand la magazine normale/parfumerii/etc., cele pe care le poate folosi oricine in siguranta. Produsele mass-market sunt antonimul produselor profesionale, vandute in magazine speciale si destinate profesionistilor. Unele marci de produse profesionale au si linii de mass-market (exemplu Make Up For Ever care se vinde si in Sephora).

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Produsele mass market sunt opusul produselor de lux, adica se gasesc cam peste tot si la preturi accesibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca market online sau magazin cu stiri

| iemuc100 a răspuns:

Producția și distribuția unui produs destinat pentru a fi vândut la un procent relativ mare a populației.