| anonim_4396 a întrebat:

Ce machiaj mi s ar potrivi? Sunt blonda cu ochii albastri spre verzi.Si am 18 ani.As vrea sa fie un machiaj de zi.Nu foarte strident.

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Esti blonda cu ochii albastri. Ai 18 ani. Obrazul iti este ca floarea de cires. Ce machiaj iti mai trebuie?! Dumnezeu te-a inzestrat cu o fata frumoasa si tu vrei sa o ascunzi? Foloseste un machiaj cat mai discret care sa iti accentueze atuurile naturale. Un pic de bleu pe pleoape, un ruj pastelat. Lasa machiajul pe seama babelor!

| Kasya a răspuns:

Multumesc

| Kasya a răspuns:

Va multumesc

| Madalina_2286 a răspuns:

Eu cand vreau un machiaj discret, folosesc doar un fard pe pleoapa superioara (culoarea fardului depinde de culoarea ochilor tai), apoi rimel iar pentru buze un luciu incolor sau un ruj cat mai discret!
Sper sa te ajute!