| missdeea28 a întrebat:

Ce ochelari de soare mi se potrivesc? am fata rotunda si ochi albastri(daca conteaza ochi)

9 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Uite aici un articol care te poate ajuta:
http://stil.acasa.ro/......orma-fetei

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ochelari de soare negriiwinking

| andraaa12 a răspuns:

Cauta niste ochelari mai mari, cu aceeasi latime ca a fetei tale. Lentile patrate arata si ele foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-ti pui ochelari de soare, la ce te mai intereseaza culoarea ochilor?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rotunzi...dar...trebuie sa schimbi fatasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza si culoarea tenului. Daca esti mai creola ar trebui sa porti ochelari rotunzi, cu ramele groase si culori cum ar fi negru, maroniu.
Daca ai tenul mai deschis rece si cum zici ca ai ochii albastri iti iei rotunzi dar cu ramele mai gry, albastrui, culori care sa iti avantajeze ochii intelegi tu

| Claudia_3811 a răspuns:

Am citit un articol in care scria ca la o fata rotunda se potrivesc tot ochelari rotunzi!

| mk a răspuns:

In nici un caz ochelarii rotunzi! ochelarii de soare patrati ti se potrivesc cel mai bine, pentru a echilibra forma fetei tale; Cum purta Jackie Kennedy happy Culoarea alegeti-o in functie de stilul tau, negrii/maro daca vrei ceva mai clasic, alb, bleu, roz, daca esti mai indrazneata. si daca vrei sa iti pui in valoare ochii poti sa iti iei unii cu lentile caramel, prin care se vad ochii putin, si sa te fardezi putin mai intens (mascara, creion) si se vor vedea foarte frumos prin ochelari happy de asemenea modelele stil aviator sau wayfarer merg indiferent de forma fetei, se potrivesc oricui