| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de coditele impletite in coronita, pentru scoala (liceu)?
http://mumsgrapevine.com.au/wp-content/uploads/2013/02/h air6.jpg

7 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu imi port mereu parul asa, chiar si acum.Nu ma incurca, inainte aveam o problema cu el, era destul de lung.
Chiar imi place.Desi sunt in clasa a 12-a am fost asa la scoala de multe ori.Nimeni nu mi-a zis nimic.Doar m-au intrebat cum mi-am facut parul.Simplu le-am raspuns "Nu stiu, m-a impletit mama".

| Laura927 a răspuns:

Mie nu îmi plac, sunt ft copilărești sad...
E doar părerea mea.

| lalaballet a răspuns:

La mine e voie, si se poarta

| printesa16 a răspuns:

Sunt foarte frumoase dar pentru o zi de vara.Eu iti recomand :coada dubla, impletitura in 5, coada de peste, impletitura frantuzeasca clasica si impletitura coada de peste(combinate) Se face o carare pe mijloc sau intr-o parte. Pe fiecare laterala se realizeaza cate o impletitura spic, sectiunile impletiturii in trei imbogatindu-se de fiecare data cu suvite de par de pe margini. Cele doua impletituri se intalnesc la ceafa, de unde porneste o impletitura coada de peste. Rezultatul final este romantic, extrem de chic dar si practic, ideal pentru zilele de vara cand vrei sa iti tii parul cat mai departe de propria fata.o coafura intr-o parte, pornindu-se de la o impletitura frantuzeasca inversa, cunoscuta si sub denumirea de impletitura olandeza. Sectiunile cu care se completeaza spicul invers, se iau inca din crestetul capului catre partea opusa.

| emiliaa07 a răspuns:

Eu una am parul scurt pentru impletituri, insa dupa parerea mea sunt foarte dragute impletiturile de genul, ca si oricare alta impletitura! :*

| Berciu_Mihaela_1995 a răspuns:

Da, chiar sunt bune! Crede-ma, si le poti purta si pentru alte ocazii.

| Melisuca22 a răspuns:

Eu cred ca nu arata bine pentru scoala.Mai de graba ar arata bine pentru o nunta,
un bal etc...