| IulyxDoo a întrebat:

Ce parere aveti desprea palca rowenta CF7710 http://www.altex.ro/......i-230c-lcd este buna? ar merita sa o cumpar? sau exista altceva mutl mai bun? as dori o placa care sa nu imi arda asa mult parul pana in 250 lei rowenta rau remington din cate am inteles sunt cele mai bune. dau funda

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Placa nu are cum sa fie proasta din moment ce are reglaj de temperatura in functie de firul de par. Dar eu daca as fi in locul tau as alege una de la Remington pentru ca sunt mai rezistente iar chestia cu ioni e mai mult reclama! Nu zic ca nu o avea dar nu atat de mult incat sa nu iti arda parul deloc. Orice placa deterioreaza firul de par daca e folosita des si fara produse pentru protectie termica.Bafta!

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Am auzit numai laude la adresa ei.Din caracteristicile tehnice e o placa destul de buna insa mi se pare ca reglare tipului de par e total inutila si restul functiilor pe care le mai are sunt total inutile in afara de reglajul de temperatura.Are multe functii care sunt puse acolo fara sa ajute la cava. Insa cand vezii toate functiile aste iti vine sa dai bani pe ea insa nu merita banii. Are o calitate buna insa pretul e prea mare pentru. ce poate sa faca. Sunt placi la Remington cu un pret mult mai mic si cu aceleasi caracteristici. Eu iti recomand placi Remington de 2 milioane si poate le prinzi si la promotie si sunt si mai ieftine si au aceeasi calitate ca placa rowenta. Poti cauta pe eMAG si gasesti acolo placi Remington foarte bune. Placa de la rowenta daca vrei sa o cumeri e o placa buna insa prea scumpa pentru. calitatea ei.

| wertori a răspuns:

E foarte buna, intinde perfect parul. love struck

| DracusorImpielitat a răspuns:

E excelenta, poti regla temperatura, deci nu e riscul sa te arzi, si rowenta are placi de calitate.

| blaa01 a răspuns:

Sincer eu am parul foarte cret si putin mai aspru...rowenta este suuper buna...merege pe tot tipul de par si se deosebeste de celalalte ca are placile mai marii. e bunaa