| xSunriseX a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu mi se mai exfolieze unghiile.sa nu se mai rupa si sa imi creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| crisbebe a răspuns:

Eu aveam aceeasi problema imi cresteau exagerat de greu si cand imi greseteau trebuie sa le tai imediat ca se exfoliau si m-am dus la farmacie si am cerut tratament pentru cresterea unghilor si cand am vazut ce preturi(30-50 de lei)am zis ca este prea scump si nu imi bag in corp toate medicamentele si am zis mai bine iau ceva pe baza de plante ca nu fac nici un rau si m-am dus la plafar si mi-a dat de la favisan tratament si este si foarte ieftin(9 lei)si are efect imediat este ca o oja si are o culoare frumoasa un roz spre rosu si eu mi-am dat si dupa cateva zile se vedea ca sunt mai tari asa si au crescut vizibil

3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Pentru problema ta eu iti recomand sa le tii zilnic, timp de 5 minute in ulei caldut.(poate fi si de masline- e foarte bun acest tratament pentru unghii si nici nu este prea costisitor). O zi buna!

| OpenYourEyes a răspuns:

Foloseste uleiul de richin.Cumpara o stilcuta mica de la farmacie.Iei o pensula si cu ajutorul ei iti pui ulei de richin pe unghii si masezi usor timp de 1 ora.Vei vedea rezultatul.

Numai bine.

| florynna93 a răspuns:

Aveam aceiasi problema ca si tine.iti recomand sa stai cu degetele in ulei de ricin cald cinci minute zilnic si vei observa rezultatele.multa baftawinking